Próbował przekupić policjantów

200 złotych – taką kwotą chciał przekupić policjantów pasażer, który wsiadł do samochodu z nietrzeźwym kolegą. Na próżno…

fot. ilustracyjne, archiwum redakcji

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Opel Vectra, którego styl jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Pojazdem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy. Podczas rozmowy z kierowcą, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 28-latka ponad dwa promile alkoholu.

W trakcie wykonywania czynności, do policjantów podszedł pasażer, 26-letni kolega kierowcy. Chcąc ratować przyjaciela z opresji, usiłował przekupić policjantów, wręczając im 200 zł. Mężczyzna został zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna w chwili zatrzymania również był nietrzeźwy badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy z KPP w Świdnicy.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Kierowca za jazdę w stanie nietrzeźwości, a pasażer usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *