Prezydent Świdnicy nie otworzy miejskich żłobków i przedszkoli

Pomimo rekomendacji rządu, o której poinformował Premier Mateusz Morawiecki 29 kwietnia, świdnickie żłobki i przedszkola pozostaną zamknięte.

W ostatnich dwóch dniach pracownicy żłobków i przedszkoli wykonali setki rozmów telefonicznych z rodzicami. Mimo, że połowa z nich deklaruje chęć skorzystania z usług tych placówek, pozostali mają liczne obawy, co do warunków w jakich przebywać będą dzieci. Rodzice żądają gwarancji bezpieczeństwa udzielonych przez organ prowadzący. Jak informuje rzecznik Urzędu Miasta, takich wymogów dziś miasto spełnić nie może, w związku z czym prezydent Świdnicy podjęła decyzję, iż placówki nie będą otwarte wcześniej niż 11 maja. Czy tak się stanie i pracujący rodzicie będą mieli możliwość oddania swoich pociech pod opiekę, jeszcze nie wiemy.

Okres, jaki nam pozostawiono jest zbyt krótki, aby przygotować placówki w należyty sposób, to znaczy taki, który zapewni bezpieczeństwo dzieciom, opiekunom i rodzicom. Wytyczne, jakie otrzymujemy z Ministerstwa Zdrowia, od Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej są bardzo ogólnikowe, niekonkretne i wywołują bardzo wiele wątpliwości. W związku z tym, dopóki nie będziemy mieli jasnych przesłanek, co do warunków, jakie powinniśmy zapewnić w naszych placówkach, nie podejmę decyzji, która narażałaby dzieci i opiekunów na jakiekolwiek zagrożenia epidemiologiczne – mówi Beata Moskal-Słaniewska. – Ciężko podjąć taką właśnie decyzję w momencie, kiedy w sposób znaczny wzrosła ilość zakażonych na terenie powiatu świdnickiego, w tym w samej Świdnicy. Nie chcemy narażać nikogo i nadal będziemy zachowywać wszystkie środki ostrożności, aby choroba nie rozprzestrzeniała się.

1 thought on “Prezydent Świdnicy nie otworzy miejskich żłobków i przedszkoli

  1. A czego się spodziewać po miłośniczce czerwonego i tęczowego? Gdyby Biedroń rekomendował otwarcie przedszkoli, od razu by to zrobiła (ale Biedronia akurat przedszkola nie obchodzą 🙂 ) Pani cesarzowa zrobi wszystko na „nie” rządowi; już nie raz pokazała, że głupota i zacietrzewienie ważniejsze od zdrowego rozsądku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *