Prezydenci odpowiadają prezydent (LIST)

Byli prezydenci Świdnicy Wojciech Murdzek i Ireneusz Pałac ripostują na list do mieszkańców aktualnej prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej. Rzecz dotyczy przebudowy skrzyżowania ul. L. Zamenhofa, Ceglanej i E. Plater.

Byli prezydenci Świdnicy Wojciech Murdzek i Ireneusz Pałac ripostują na list do mieszkańców aktualnej prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej. Rzecz dotyczy przebudowy skrzyżowania ul. L. Zamenhofa, Ceglanej i E. Plater.

 

List Beaty Moskal-Słaniewskiej można znaleźć tutaj. Poniżej oświadczenie Wojciecha Murdzka i Ireneusza Pałaca.

Oświadczenie

Ze zdziwieniem przyjmujemy treść listu, jaki prezydent Beata Moskal-Słaniewska upubliczniła w związku z zapowiadaną przebudową skrzyżowania ul. L. Zamenhofa, Ceglanej i E. Plater.

Przede wszystkim nie zgadzamy się ze sformułowaną przez panią prezydent skrajnie krytyczną oceną tego przedsięwzięcia. Jego realizacja finansowana i wykonywana przez podmiot budujący galerię handlową jest konieczny dla skomunikowania obiektu. Ma ono także pozytywne skutki dla poprawy bezpieczeństwa ruchu, który według prognoz będzie się w tym rejonie zwiększał, nawet po wybudowaniu obwodnicy miejskiej. Tym bardziej ważne jest, że za pieniądze nie pochodzące z budżetu miasta nastąpi gruntowne zmodernizowanie nawierzchni drogi, która w ciągu kilku lat, najprawdopodobniej, stanie się własnością miasta.

Zażenowani jesteśmy także próbą Beaty Moskal–Słaniewskiej wywoływania niechęci do byłych prezydentów miasta z powodu nieuchronnych i oczywistych niedogodności towarzyszących każdej inwestycji drogowej. Naszym zdaniem, zawstydzający dla pani prezydent powinien być fakt, że jedynie tego typu manipulacjami potwierdza niewątpliwy wkład byłych prezydentów w rozwój Świdnicy. Nie oczekujemy pochwał i gestów sympatii ze jej strony. Powszechnie jest jednak zauważalne, choćby w związku z przyznawaniem Świdnicy prestiżowych nagród, że osiągnięcia minionych 12 lat budzą w Beacie Moskal-Słaniewskiej raczej złe emocje niż szacunek dla pracy Wojciecha Murdzka i jego współpracowników.

Długa jest lista inwestycji, w szczególności drogowych, przygotowywanych, między innymi staraniem Wojciecha Murdzka i Ireneusza Pałaca. Niektóre z nich, jak przebudowa ulic W. Sikorskiego, Kliczkowskiej oraz budowa ul. Sudeckiej (teren osiedla domów jednorodzinnych pomiędzy ul. Bystrzycką i ul. Westerplatte) są w trakcie realizacji. Inne, jak budowa ronda u zbiegu ulic Wałbrzyskiej, Polnej Drogi i J. Kochanowskiego, wymiana nawierzchni na ul. Wałbrzyskiej, przebudowa ul. Sprzymierzeńców (od Rycerskiej do ronda) lub przebudowa ul. Spółdzielczej (pomiędzy Trybunalską i 8-go maja) powinny rozpocząć się wkrótce. W nieodległej perspektywie jest nadzieja także na powstanie obwodnicy miejskiej. Prace na jej rzecz rozpoczęto zanim jeszcze Wojciech Murdzek został prezydentem, ale także za jego rządów zrobiono ważne kroki przybliżające do ostatecznego sukcesu.

O każdej z tych inwestycji, a także o zadaniu, które stało się powodem napisania atakującego nas listu, jesteśmy gotowi publicznie rozmawiać z Beatą Moskal-Słaniewską. Obiektywny obserwator dyskusji mógłby wyrobić sobie własne zdanie na temat celowości wykonania tych zamierzeń i rzetelności naszej pracy. Wiedząc z jak dużą determinacją pani prezydent dotychczas unikała wymiany poglądów (choćby proponowanej przez media debaty o pierwszych stu dniach jej rządów), nie liczymy na przyjęcie przez nią takiego wyzwania. Tym bardziej w każdym przypadku, gdy metodą plotki, insynuacji lub fałszywej informacji podejmie próbę dyskredytowania nas, będziemy zabierać głos, sprzeciwiając się stosowanym przez nią metodom walki politycznej.

 

Wojciech Murdzek – Prezydent Miasta Świdnica w latach 2002-2014

Ireneusz Pałac – zastępca Prezydenta Miasta Świdnica w latach 2002-2014

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *