Prezes zrezygnował, będą nowe władze ŚKPR-u!

radek

radekTo, o czym mówiło się od kilku miesięcy, stało się faktem. Radosław Werner oficjalnie poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa klubu. Wybory nowych władz odbędą się w maju. Nieoficjalnie mówi się, że jest już kandydat na nowego prezesa.

To, o czym mówiło się od kilku miesięcy, stało się faktem. Radosław Werner oficjalnie poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa klubu. Wybory nowych władz odbędą się w maju. Nieoficjalnie mówi się, że jest już kandydat na nowego prezesa.

Powody złożenia rezygnacji są wieloaspektowe, a samą decyzję podjąłem po kilkumiesięcznych przemyśleniach – czytamy w wydanym przez Wernera oficjalnym oświadczeniu. – Podstawową przyczyną mojej rezygnacji są sprawy zawodowe oraz brak czasu dla rodziny. Odchodzę po blisko 17 latach pracy społecznej na rzecz klubu. Nie było lekko, ale optymizm który mną kierował dawał mi siłę i wiarę, że można ten Klub uczynić jeszcze lepszym. Świadomy wyzwań jakie przede mną stały, a zarazem realia lokalne, nie pozwalały mi nie myśleć o problemach z jakimi będę się borykał. Mimo znanych mi problemów finansowych zawsze mogłem liczyć na wsparcie za co dziękuję Urzędowi Miejskiemu w Świdnicy i członkom zarządu Klubu. Podczas mojej pracy na rzecz Klubu dane mi było poznać wielu wspaniałych ludzi, oddanych naszemu Klubowi. Ich bezinteresowność, zaangażowanie w budowę naszego Klubu dodawały mi samemu sił i wiarę, że to co robimy ma sens. Dziękuję wszystkim: trenerom, zawodnikom, rodzicom zawodników, współpracownikom, sponsorom i kibicom, którzy byli przy Klubie ŚKPR Świdnica w dobrych i złych momentach. Proszę przyjąć i uszanować moją decyzję, nie jest łatwo zostawić coś co się uwielbia.” radek

Radosław Werner działał w świdnickiej piłce ręcznej od 17 lat. Najpierw był kierownikiem drużyny, przez długie lata wiceprezesem, a przez ostatnie cztery lata prezesem klubu. Werner zastrzega jednocześnie, że nadal – w miarę czasu i możliwości – będzie starał się wspierać klub. Podobną deklarację złożył Jacek Przenzak, wiceprezes ds. sportowych.

Obecnie ŚKPR Świdnica przygotowuje się do zjazdu sprawozdawczo-wyborczego. Prawdopodobnie odbędzie się on w drugiej połowie maja. Nieoficjalnie wiadomo, że środowisko świdnickiej piłki ręcznej znalazło kandydata, który stanie na czele nowych władz klubu. To biznesmen, były zawodnik klubu.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *