Prestiżowy konkurs w Świdnicy

Najlepsi z najlepszych, Asy nad Asami, czyli po prostu mistrzowie klawiatury przyjadą do Świdnicy na Ogólnopolski Konkurs Keyboardowy. W tym roku zaszczyt głównego organizatora imprezy przypadł Młodzieżowemu Domu Kultury w Świdnicy.

oświata keyboard

Jest to już czwarty finał konkursu, który co roku odbywa się w innej placówce wychowania pozaszkolnego w Polsce i w tym roku my, czyli MDK w Świdnicy, jesteśmy jego gospodarzami. Wcześniej etapy ogólnopolskie odbywały się w Łodzi, Krakowie i ostatni w Bytomiu – wyjaśnia Agnieszka Banach, koordynator konkursu, nauczyciel pracowni muzycznej w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy.
Celem IV Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego, który odbywa się pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego, jest popularyzacja nauki gry na elektronicznych instrumentach klawiszowych w klasie keyboard, doskonalenie warsztatu wykonawczego i pedagogicznego, a także promowanie najlepszych wykonawców i najciekawszych interpretacji muzycznych. Do udziału w rywalizacji mogą zgłaszać się tylko dzieci i młodzież nieucząca się w szkołach muzycznych. Przegląd ma więc za zadanie wyłonienie prawdziwych diamentów.

Finał konkursu, po przeprowadzonych etapach wojewódzkich, odbędzie się 10 czerwca o godz. 11.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Warto dodać, że podczas XII Dolnośląskiego Mistrza Klawiatury Świdnica’2016, który był jednocześnie etapem wojewódzkim IV Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego jury przyznało 10 nominacji do finału ogólnopolskiego.

Poziom konkursu na etapie wojewódzkim był bardzo wysoki, zdecydowanie wyższy niż w roku ubiegłym. Wykonawcy wykazywali ogromną dojrzałość i wyczucie estradowe, prezentując ciekawy repertuar i w szerokim stopniu wykorzystując możliwości swoich instrumentów – podsumowuje Agnieszka Banach i dodaje, że zapowiada się więc atrakcyjny finał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *