Prawie miliard dla Aglomeracji Wałbrzyskiej

Prawie miliard złotych unijnych dotacji trafi do Aglomeracji Wałbrzyskiej, w skład której wchodzi Świdnica. Sięgać po nie będą gminy i inne podmioty.

Prawie miliard złotych unijnych dotacji trafi do Aglomeracji Wałbrzyskiej, w skład której wchodzi Świdnica. Sięgać po nie będą gminy i inne podmioty.

W poniedziałek, 28 września w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu odbyło się nie pierwsze już spotkanie Komitetu Sterującego Aglomeracji Wałbrzyskiej. Najważniejszą decyzją przybyłych prezydentów, burmistrzów i wójtów było przyjęcie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, niezbędnej do tego, aby poszczególne gminy i podmioty mogły aplikować o środki unijne, przyznawane Aglomeracji w perspektywie 2014-2020. Do czterech powiatów, które zdecydowały się przystąpić do Aglomeracji Wałbrzyskiej trafi około 900 milionów złotych unijnych dotacji.

Dobrą wiadomością przekazaną przez lidera Aglomeracji Romana Szełemeja, prezydenta Wałbrzycha, jest to, iż ogłoszono terminy pierwszych konkursów. Harmonogram dotyczy postępowań, które odbędą się w roku 2015 i 2016. Pozwoli to gminom na uszczegółowienie własnych harmonogramów działań, by sprawnie i skutecznie składać aplikacje o środki.

Pierwszy konkurs ogłoszony został 30 września. Skierowany on jest do przedsiębiorców, którzy chcą modernizować swoje firmy ze wsparciem unijnym. Nabór wniosków rozpocznie się 30 listopada.

By przybliżyć zasady konkursu organizujemy 12 października szkolenie otwarte, w którym udział może wziąć każda osoba, prowadząca mikro, małą lub średnią firmę. Zależy nam, by środki zostały mądrze zagospodarowane i wpływały na rozwój gospodarczy miasta – zaprasza prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Szkolenie odbędzie się w poniedziałek 12 października w sali narad USC w Świdnicy.

Oprac. mm

 

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *