Poznają zagrożenia w sieci

W poniedziałek, 23 maja w godzinach od 9.30 do 12.30 w Szkole Podstawowej Nr 105 w Świdnicy, uczniowie klas IV – VI wezmą udział w seminarium na temat zjawiska cyberprzemocy i innych zagrożeń, z którymi mogą spotkać się korzystając z Internetu. Koordynatorem tego spotkania edukacyjnego jest pedagog szkolny, Marzena Hawro.

sp105 (4)

Zajęcia dla uczniów zostaną przeprowadzone przez specjalistów z Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – profesora nadzw. dr hab. Józefa Bednarka oraz dr Annę Andrzejewską. Prowadzący są ekspertami w zakresie bezpieczeństwa i patologii w cyberprzestrzeni. Ich wiedza i doświadczenie w realizacji takich przedsięwzięć jest szansą na uświadomienie uczniom, jak wiele możliwości, ale i zagrożeń jest związanych z korzystaniem z sieci.

Tego samego dnia o godz. 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Forum Pedagogiczne, gdzie również będzie mowa o agresji i przemocy w cyberprzestrzeni. Organizatorami III Forum Wymiany Myśli Edukacyjnej – „Dziecko w sieci” są Szkoła Podstawowa Nr 8, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna i Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna ze Świdnicy. Gośćmi tego spotkania będą także eksperci z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

W ramach podejmowanych działań profilaktycznych  w przyszłym roku szkolnym podobne warsztaty i seminaria odbędą się w pozostałych świdnickich szkołach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *