Poznaj kraj swoich przyjaciół

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

Starosta Świdnicki informuje, że dobiega końca realizacja mikroprojektu pn. „Poznaj kraj swoich przyjaciół”, który uzyskał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Oś Priorytetowa 2. Rozwój potencjału przyrodniczego i kulturowego na rzecz wspierania zatrudnienia, Działanie 4. Wspólne działania informacyjne, marketingowe i promocyjne w dziedzinie wykorzystania zasobów przyrodniczych i kulturowych.

Celem projektu było podniesienie wiedzy mieszkańców partnerskich regionów w zakresie atrakcji turystycznych, kulturowych i przyrodniczych obu partnerów oraz wsparcie ruchu turystycznego między innymi poprzez udział w Międzynarodowych Targach Turystycznych w Brnie i w Poznaniu, jak również działania kulturalno – promocyjne po obu stronach granicy.

W związku z zakończeniem projektu Starosta Świdnicki w imieniu czeskiego partnera Miasta Jičín ma przyjemność zaprosić mieszkańców Powiatu Świdnickiego do udziału w Polskim Dniu w Jičínie, który odbędzie się 23 czerwca 2018 r. W ramach imprezy będzie miała miejsce promocja Powiatu Świdnickiego, degustacje tradycyjnych potraw oraz występy artystyczne, które zakończy widowisko taneczno – muzyczne „Noc Świętojańska” w wykonaniu Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Udział w imprezie będzie również doskonałą okazją do poznania Jičína, rodzinnego miasta Rozbójnika Rumcajsa oraz jego atrakcji turystycznych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *