Pożegnanie na bis

Podczas XXXV sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach, która odbyła się w dniu 29 czerwca, jeszcze raz, w sposób uroczysty i podniosły, pożegnano odchodzącą na emeryturę, wieloletnią dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Sybiraków, Małgorzatę Schabowską.

– Już zawsze będzie Pani częścią historii oświaty naszego miasta, dziękujemy za te dziesiątki lat pracy i zaangażowania – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

Małgorzata Schabowska przygodę ze szkołą rozpoczęła 1 września 1981 roku, jako nauczyciel matematyki w ówczesnej Szkole Podstawowej nr 5. Siedem lat później została wicedyrektorem tej placówki, a od 1990 roku dyrektorem „Piątki”, którą dowodziła do 1999 roku. Po wejścia w życie reformy edukacji została szkoła została przekształcona w Gimnazjum nr 1, którego dyrektorem Małgorzata Schabowska była do 31 sierpnia 2017 roku.

Przez cały okres pracy zawodowej pani dyrektor ukończyła wiele form doskonalenia zawodowego: studia podyplomowe, kursy, warsztaty. Uzyskała wpis na listę ekspertów i może wchodzić w skład komisji kwalifikacyjnych lub egzaminacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans zawodowy. Wielokrotnie nagradzana: przez Burmistrza Miasta, Kuratora Oświaty; odznaczona m. in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, medalami „Pro Memoria” i „Pro Patria”, honorową odznaką Związku Sybiraków.

Prywatnie: żona, mama dwójki synów i babcia czwórki wnucząt.

Pani dyrektor życzymy na emeryturze odkrywania nowych pasji i realizacji zupełnie nowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *