Pożar w Mokrzeszowie. Potrzebna pomoc

9 października 2018 r.  pożar strawił doszczętnie dach budynku wielorodzinnego w Mokrzeszowie, stanowiący miejsce zamieszkania dla 9 mieszkańców. Obecnie budynek nie nadaje się do zamieszkania. Dziewięciu mieszkańców, w tym 2 dzieci i osoba niepełnosprawna – niewidoma zostali ewakuowani z 3 lokali i obecnie przebywają u swoich rodzin i sąsiadów. Jest to jednak stan tymczasowy. Dlatego apelujemy o pomoc zarówno rzeczową (rzeczy nowe) jak i w postaci sprzętu AGD oraz materiałów budowlanych.

Pożar, strawił doszczętnie dach  budynku wielorodzinnego, pierwsze piętro budynku. Parter budynku również nie nadaje się do zamieszkania. Istnieje zatem konieczność zgromadzenia  sprzętu AGD typu kuchenki gazowe, lodówki, pralki, kuchenki mikrofalowe, pościel, ręczniki,  odzież dla dzieci  w wieku 10 lat dziewczynka i  2,5 lat chłopczyk  itp.,   niezbędnych   do wyposażenia nowych lokali  mieszkaniowych.

Dlatego gorąco apelujemy do wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Mam nadzieję, że z Państwa udziałem uda nam się wspólnie przywrócić te rodziny do pełnowartościowego  życia, a dzieciom wyrównać stratę, jaką jest utrata rodzinnego domu.

W przypadku pytań prosimy o bezpośredni kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, koordynującym pomoc dla poszkodowanych w pożarze, pod nr tel. 748521226 w.110,112,113.  

Już teraz dziękujemy za każde udzielone wsparcie dla poszkodowanych w pożarze w Mokrzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *