Pożar budynku. Cztery osoby ranne

Cztery osoby zostały ranne w wyniku pożaru, do którego doszło w Żarowie. Potrzebna jest pomoc.

2 sierpnia w godzinach nocnych, ok. godziny 3:20 w budynku mieszkaniowym w Żarowie przy ul. Mickiewicza wybuchł pożar. Mieszkańcy zostali ewakuowani z miejsca zdarzenia. Cztery osoby zostały ranne: dwoje dorosłych i dwoje dzieci przewieziono do szpitala w Świdnicy. Pozostali poszkodowani znajdują się pod opieką OPS w Żarowie.

Jak czytamy na stronie Gminy Żarów, od godzin porannych podejmowane są działania mające na celu udzielenie pomocy ofiarom zdarzenia. Rodziny, których mieszkania uległy zniszczeniu zostaną ulokowane w gminnych mieszkaniach socjalnych. Wyposażenie pomieszczeń objętych pożarem uległo całkowitemu zniszczeniu, dlatego przyda się każda pomoc.

– Gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Dary dla poszkodowanych w pożarze w postaci mebli, wyposażenia, sprzętu oraz przedmiotów codziennego użytku można przekazywać do Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie (budynek gimnazjum) przy ul. Piastowskiej 10 od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00. W ciągu najbliższych dni zostanie również zorganizowana zbiórka publiczna – napisali na stronie urzędnicy.

POMOC DLA OSÓB POSZKODOWANYCH W POŻARZE

Wszystkich, którzy są w stanie pomóc ofiarom pożaru w Żarowie urzędnicy proszą o dokonywanie dobrowolnych wpłat na rachunek bankowy Żarowskiego Stowarzyszenia „Edukacja” BZ WBK nr 68 1090 2369 0000 0001 0310 6306 z dopiskiem „Pomoc dla osób poszkodowanych w pożarze w Żarowie”

Telefon kontaktowy do Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie: 74 858 07 45.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *