Powstanie Centrum Turystyczne Granitowego Szlaku

Dwa nowe centra turystyczne na Dolnym Śląsku powstaną w ramach realizacji projektu współpracy „Turystyka Regionalna i Promocja Produktu Lokalnego”. Umowę w tej sprawie podpisano w piątek, 25 czerwca w Dobromierzu.

Umowę podpisał Krystian Ulbin prezes LGD Szlakiem Granitu oraz Grzegorz Macko wicemarszałek województwa dolnośląskiego. W uroczystości podpisania umowy uczestniczyli włodarze ościennych gmin. Żarów reprezentował zastępca burmistrza Przemysław Sikora. –  Dziękujemy za zaproszenie na uroczyste podpisanie umowy tak ważnego projektu. Centrum Turystyczne Granitowego Szlaku, które powstanie na terenie Dobromierza, będzie promować kompleksową ofertą turystyczną wszystkich 10 gmin Partnerstwa LGD „Szlakiem Granitu”. W związku z członkostwem gminy Żarów w LGD „Szlakiem Granitu” będziemy mogli również promować nasze lokalne produkty – mówi zastępca burmistrza Przemysław Sikora.

Centrum Turystyczne Granitowego Szlaku ma powstać w Dobromierzu w połowie 2022 roku. Będzie to obiekt, który pomieści muzeum granitu oraz będzie przestrzenią do promocji produktów lokalnych. W Centrum odbywać się będą warsztaty, szkolenia oraz spotkania dla mieszkańców regionu oraz turystów. Przyszłe działania Centrum: promocyjne, edukacyjne, szkoleniowe, warsztatowe, kulturalne – będą skupione wokół produktu lokalnego i będą miały na celu rozwój oferty produktu i usług lokalnych, rozbudowanie ich marki i rozpoznawalności. Drugie Centrum Turystyczne realizowane będzie przez LGD Dobra Widawa. Oba stowarzyszenia pozyskały z budżetu europejskiego 2 118 154,00 złotych. Dotacja w wysokości 693 154,00 zł trafiła do LGD Szlakiem Granitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *