Powstaje 19 nowych mieszkań

tbs

tbsTrwa budowa kolejnego budynku TBS-u przy ul. Kopernika w Dzierżoniowie. Klucze do 19 nowych mieszkań lokatorzy mają dostać w kwietniu 2013 roku.

Trwa budowa kolejnego budynku TBS-u przy ul. Kopernika w Dzierżoniowie. Klucze do 19 nowych mieszkań lokatorzy mają dostać w kwietniu 2013 roku.tbs

Przy Kopernika dzierżoniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wybudowało już dwa budynki. Realizacja trzeciego przeciągała się ze względu na problemy z uzyskaniem kredytu. Kłopoty rozpoczęły się od nieuzyskania kredytu na preferencyjnych warunkach w Banku Gospodarstwa Krajowego. Potem władze TBS-u starały się o kredyt komercyjny, który uzyskano wreszcie w Banku Spółdzielczym.

W budynku powstanie 19 lokali mieszkalnych, o metrażu od 40 do 60 m2, dwupokojowych i trzypokojowych. TBS ma już chętnych na wszystkie lokale, lista oczekujących i tak jest dłuższa niż możliwości budowania nowych mieszkań. Partycypacja, rewaloryzowana i zwrotna w przypadku opuszczenia mieszkania, kształtuje się na poziomie 30 tys. złotych w przypadku mieszkania o metrażu 50 m2, co jest niższym wskaźnikiem niż ten ustalony przez wojewodę.

– Udało nam się osiągnąć korzystne warunki, dzięki temu partycypacja jest niższa – powiedział nam Roman Matusiak, prezes TBS-u. Roboty wykonuje wałbrzyski Pirobud. Zakończenie budowy planowane jest w marcu przyszłego roku. Dodatkowo jedno z mieszkań na parterze będzie lokalem użytkowym, pełniącym funkcję biura spółki. TBS opuści tym samym dotychczasową, wynajmowaną siedzibę przy ul. Świdnickiej.

Dodatkowo TBS planuje remont kapitalny, przekazanego przez miasto aportem do spółki, budynku przy ul. Ząbkowickiej 31. Powstaną tam cztery mieszkania o powierzchni około 50 m2 oraz dwa lokale użytkowe na parterze. Ogłoszenie przetargu na prace budowlane ma nastąpić z lipcu tego roku.

Dalsze plany budowlane dzierżoniowskiego TBS-u obejmują tereny po lewej stronie przy drodze w kierunku Świdnicy za supermarketem Tesco. Tamtejsze działki miasto planuje przeznaczyć pod budownictwo jednorodzinne i właśnie budynki TBS-u.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *