Powiedz stop mowie nienawiści i wygraj tablet

Jesteś zmęczony językiem nienawiści, który coraz częściej pojawia się w mediach, codziennych rozmowach i w przestrzeni publicznej? Chcesz podzielić się swoim zdaniem na ten temat? Nic prostszego – na zakończenie tegorocznego sezonu „Telewizji uśmiechu” przygotowaliśmy dwa konkursy (dla młodzieży gimnazjalnej): wystarczy nakręcić wideo dotyczące zjawiska hejtu lub zrobić zdjęcie związane z tolerancją. Na zwycięzców czekają tablety multimedialne. Prace można zgłaszać jeszcze do najbliższego piątku.

Pierwszy konkurs dotyczy zjawiska mowy nienawiści. Wystarczy przygotować krótki film (maksymalnie dwuminutowy), nakręcony telefonem komórkowym lub smartfonem. Temat: „Hejt stop!”. Wideo należy zamieścić na portalu YouTube i przesłać link, wpisując go w treści maila i wysyłając na adres konkurs@spichlerzkultury.pl. W treści wiadomości prosimy podać również imię, nazwisko, nazwę szkoły, klasę i swój numer telefonu (wyłącznie do użytku podczas konkursu przez organizatorów). Na zgłoszenia czekamy do 27 listopada. Na zwycięzcę czeka tablet multimedialny.

Drugi konkurs dotyczy tolerancji: czekamy na Wasze fotografie – jak widzicie tolerancję w obiektywie aparatu. Czekamy na jedną, najlepszą fotografię (jedna osoba może przesłać jedno zdjęcie). Zgłoszenia razem ze zdjęciem prosimy przesłać na adres konkurs@spichlerzkultury.pl, w tytule wiadomości wpisując „Konkurs – tolerancja”, a w treści maila również imię, nazwisko, nazwę szkoły, klasę i numer telefonu (wyłącznie do użytku podczas konkursu przez organizatorów). Na zgłoszenia czekamy do 27 listopada. Na zwycięzcę w tej kategorii również czeka tablet multimedialny.

– Dziękujemy za wspaniały rok z Telewizją uśmiechu. To był bardzo intensywny czas: razem z profesjonalistami młodzież ze Świdnicy i okolic miała okazję poznać tajniki reportażu telewizyjnego, nauczyć się obsługi nowoczesnego sprzętu wideo czy dowiedzieć się o zasadach odpowiedzialnego dziennikarstwa. Na kolejną edycję zapraszamy już w przyszłym roku! – mówią organizatorzy

 

Więcej o „Telewizji uśmiechu” na www.tvusmiechu.pl i www.facebook.com/tvusmiechu.

 

Projekt „Telewizja uśmiechu” Fundacji Spichlerz Kultury dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Honorowym patronem „Telewizji uśmiechu” jest Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *