Powalczyli w Mistrzostwach Europy (FOTO)

Za nami weekend mocnych ciosów i wielkich emocji. Świdnica była gospodarzem Zunifikowanych Mistrzostw Europy. W hali lodowiska starli się wojownicy reprezentujący kilku federacji. Wisienką na torcie była walka o Mistrzostwo Polski WFMC Pro-Am na zasadach pełnego K1 w kategorii 57 kg pomiędzy Patrykiem Światkiem i Piotrem Tesarskim.

Sobotni pojedynek mógł zadowolić najbardziej wymagających fanów sztuk walki. Po pasjonujący, zaciętym boju zwyciężył Świątek, ale Tesarski też zasłużył na olbrzymie słowa uznania. O wygranej Świątka zadecydowała dopiero runda dodatkowa. Po trzech starciach sędziowie nie byli w stanie wskazać lepszego zawodnika w tym pojedynku.

Walka potwierdziła, iż zestawienie dwóch medalistów Mistrzostw Polski WKA&WFMC pozwoliła na stworzenie mega sportowego widowiska w ringu i walki do ostatniej rundy – komentują przedstawiciele WKA Polska.

W lodowisku pokazali się jednak nie tylko zawodnicy K1. – – Do startu zaproszone zostały wszystkie federacje współpracujące z WKA Polska: WKA, WFMC, WKN, ISKA, UFR, WKSF, WKL, WTKA, IAKSA, MFR, SWO, WRSA, CKEF – wylicza Arkadiusz Kaczmarek z Fightera. – Było dużo walk K1, ale nie tylko. To był prawdziwy festiwal dalekowschodnich sztuk i sportów walki.

Organizatorami zawodów byli: FIGHTER Klub Kaczmarek Grodowski Świdnica oraz Urząd Miasta Świdnica. Honorowy patronat nad imprezą objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

foto: facebook WKA Polska, Arkadiusz Kaczmarek, Piotr Tesarski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *