Powalczą i pomogą Aerurowi

Zbliża się dwunasta edycja Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego organizowanego przez Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica. Impreza poświęcona pamięci Wiesława Rudkowskiego odbędzie się 29 i 30 września w Galerii Świdnickiej.

Oprócz emocji sportowych nie zabraknie akcentów artystycznych i charytatywnych. Środowisko bokserów wspomoże rehabilitację i leczenie 33-letniego świdniczanina Artura Klai.

 

W zawodach wystartuje około 100 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech Anglii, Włoch, Ukrainy i Niemiec. Planujemy przeprowadzenie walk we wszystkich kategoriach wiekowych, również seniorów. W ringu pojawią się między innymi członkowie młodzieżowych kadr Polski – zapowiadają Ryszard Pycz, prezes bokserskiej Polonii i Mariusz Kuc, trener.

 

W części artystycznej zaprezentują się między innymi akrobaci świdnickiej Polonii i grupa taneczna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

 

Wstęp na zawody jest wolny.

 

W trakcie turnieju odbywać się będą licytacje pamiątek sportowych i zbiórka pieniędzy na leczenie świdniczanina Artura Klai.

 

XII Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Wiesława Rudkowskiego – Galeria Świdnicka

 

Sobota, 29 września

godz. 13.00 – 15.30 – walki towarzyskie

godz. 15.50 – oficjalne otwarcie turnieju

godz. 16.00 – 19.00 – walki turniejowe

 

Niedziela, 30 września

godz. 10.30 – 14.00 – walki turniejowe

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *