Potyczki ortograficzne za nami (FOTO)

foto 10

foto 10Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy gościła uczestników Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które miały miejsce wczoraj, 18 marca. Inicjatorką konkursu jest dyrektor szkoły Małgorzata Pielach, a celem propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. W zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie konkursu włączyli się wszyscy nauczyciele SP 105.

Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 105 w Świdnicy gościła uczestników Rodzinnych Potyczek z Ortografią, które miały miejsce wczoraj, 18 marca. Inicjatorką konkursu jest dyrektor szkoły Małgorzata Pielach, a celem propagowanie poprawnych nawyków ortograficznych, ale przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. W zorganizowanie i sprawne przeprowadzenie konkursu włączyli się wszyscy nauczyciele SP 105.

foto 10

W tym roku do rywalizacji  zgłosiło się 75  drużyn w dwóch kategoriach wiekowych:  w kategorii starsi: 59 drużyny, a w kategorii młodsi:  16 drużyn. Drużyny reprezentowały szkoły świdnickie i nie tylko: z SP1 –  było 15 drużyn,  z SP 4 – 1 drużyna, z SP105 – 23 drużyn, z SP 315 – 2 drużyny,  z SP 6 – 9 drużyn, z SP8 – 17 drużyn, ze Społecznej Szkoły Podstawowej – 1 drużyna, z SP z Pszenna – 1 drużyna , z SP z Witoszowa Dolnego – 6 drużyn.

Taką drużynę tworzyli: dziecko i jego opiekun, np. mama, tata, babcia, ciocia. Dzieci pisały dyktando w dwóch kategoriach: kategoria „młodsi” to uczniowie klasy I-III i w kategorii „starsi” – uczniowie klas IV-VI. Uczniowie pisali dyktando pod czujnym okiem swoich opiekunów, którzy podpowiadali i kontrolowali swoich podopiecznych. Później to  rodzice i opiekunowie musieli się zmierzyć z tekstem naszpikowanym pułapkami ortograficznymi. Wszyscy dzielnie stawili czoła niełatwemu zadaniu i świetnie się bawili.

Kiedy organizatorzy sprawdzali tekst dyktand,  mali uczestnicy zostali zaproszeni do kawiarenki na poczęstunek, do sali Lego, gdzie mogli pobawić się w małych konstruktorów, do sali gier logicznych, gdzie mogli stawić czoła trudnym łamigłówkom i grom matematycznym. A kto chciał spędzić ten czas na wysiłku fizycznym mógł udać się do świetlicy szkolnej, gdzie panie przygotowały zajęcia plastyczne lub na salę gimnastyczną, gdzie na uczestników czekały gry i zabawy sportowe.

Po sprawdzeniu prac nastał moment przez wszystkich bardzo oczekiwany – ogłoszenie wyników. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, słodycze i konkursowe gadżety, a najlepsi – puchary, nagrody książkowe, gry edukacyjne. Tegoroczne nagrody  ufundowała Gmina Miasto Świdnica i  Szkoła Podstawowa nr 105.  Nagrody i dyplomy wręczyli: Dyrektor Departamentu Edukacji i Kultury –Tadeusz Niedzielski  i  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 105 – Małgorzata Pielach.

WYNIKI:

Kategoria starsi:

I miejsce – Szymon Wolano,  p. Anna Wolano SP nr 8

II miejsce – Zuzanna Czernicka, p. Krystyna Świejkowska SP nr 8

III miejsce – Aurelia Wolak, p. Marta Kowalewska SP nr 315

III miejsce – Miłosz Kowalski, p. Karolina Szaryńska SP nr 6

Wyróżnienie – Jakub Lis, p. Jolanta Linard SP nr 1

Wyróżnienie – Wiktoria Hoyer, p. Angelika Świeża SP nr 105

Wyróżnienie – Hanna Mytych, p. Izabela Mytych SP Pszenno

Wyróżnienie – Zuzanna Wolińska, p. Adriana Kleina SP nr 1

Kategoria młodsi:

I miejsce – Wojciech Kruk, p. Magdalena Kruk SP nr 105

II miejsce – Tymon Kowalski, p. Anna Partol SP nr 105

Wyróżnienie – Karolina Szmidt, p. Renata Szmidt SP nr 1

Wyróżnienie – Aleksandra Wolano, Marian Wilczyński SP nr 8

Rodzinnym Potyczkom z Ortografią towarzyszył konkurs. Uczestnicy musieli poprawnie napisać na kuponie konkursowym kilka związków wyrazowych. Następnie zostały wylosowane trzy nazwiska szczęśliwców. Otrzymali oni drobne upominki. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych uczestnikach konkursu. Było dwóch pierwszoklasistów, którzy dzielnie stawili czoła wyzwaniu. Oni też zostali obdarowani drobnymi upominkami.

oprac. (bfg), foto Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150318szkola{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *