Potrafią ratować życie

1 2

1 2Od dwóch lat w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy coraz większa grupa uczniów zainteresowanych problematyką ratownictwa medycznego uczestniczy w zorganizowanych przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa dodatkowych zajęciach w ramach Akademii Pierwszej Pomocy G4.

Od dwóch lat w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy coraz większa grupa uczniów zainteresowanych problematyką ratownictwa medycznego uczestniczy w zorganizowanych przez nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa dodatkowych zajęciach w ramach Akademii Pierwszej Pomocy G4.

CAM00630

Celem zajęć jest przede wszystkim edukacja w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz szeroko pojętej prewencji ogólnej. Uczniowie doskonalą swoje umiejętności ratownicze oraz zdobywają wiedzę z zakresu psychologii, komunikacji społecznej i mediacji/negocjacji w sytuacjach kryzysowych. Akademia współpracuje z PCK Świdnica, Wałbrzyską Wyższa Szkołą Zarządzania i Przedsiębiorczości, a także Policealną Szkołą ŻAK w Wałbrzychu – uczniowie uczestniczą w dodatkowych pozaszkolnych warsztatach, wyjazdach szkoleniowych i ćwiczeniach, a także wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach „Projektu EDU”.

Dowodem skuteczności prowadzonej edukacji są przede wszystkim liczne sukcesy uczniów, którzy reprezentują Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w wielu prestiżowych konkursach, olimpiadach na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W minionym roku reprezentacja szkoły zdobyła: V miejsce na I Ogólnopolskim XII Turnieju Wiedzy Pierwsza Pomoc w Nowej Rudzie, II miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK Świdnica , III miejsce w Wojewódzkim konkursie „Jestem bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”, II miejsce w Turnieju Motoklasa.

W obecnym roku szkolnym reprezentacja zajęła: I miejsce w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK Świdnica, VI miejsce w Wojewódzkim konkursie „Uczę się bezpiecznie żyć”, VI miejsce w Wojewódzkim konkursie „Jestem bezpieczny w Domu, w Szkole i na Drodze”.

Obecnie G4 przygotowuje się do II Ogólnopolskiego XIII Turnieju Wiedzy Pierwsza Pomoc w Nowej Rudzie, który odbędzie się 25 maja.

Nasza Akademia była również współorganizatorem pokazów i szkolenia przedszkolaków w ramach zorganizowanej w naszej szkole I Olimpiady Przedszkolaka „Królowa Zarzecza”, a także przygotowuje kolejny pokaz ratownictwa medycznego na Festyn Rodzinny w G4, który odbędzie się 13 czerwca w naszej szkole, jest więc coraz bezpieczniej, a uczniowie udowodnili już wielokrotnie, że bez obaw udzielają prawidłowo pierwszej pomocy – mówi Tomasz Całka, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Świdnicy.

oprac. bfg, fot. użyczone

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *