Poszukiwana Maria Cunitz!

Jeśli ciągle masz głowę w chmurach, szukasz w niebie odpowiedzi i zamiast spać wypatrujesz swojej gwiazdy – To Ty! To Ciebie szuka Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. MDK planuje uruchomienie nowej pracowni – pracowni Astronomii i otwiera rekrutację na jej prowadzącego.

MDK kunic maria

Mają to być niezwykle interesujące zajęcia dla młodych ludzi. Chcemy ich odciągnąć od komputerów i przykuć ich uwagę na ciałach niebieskich. Dlatego właśnie poszukujemy prawdziwego pasjonaty, nie tylko nauczyciela, ale przede wszystkim przewodnika w niezmierzonej przestrzeni Wszechświata – informuje Zbigniew Curyl, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.
Pracowania może zostać uruchomiona jeszcze w tym roku szkolnym. Wszystko zależy od tego, czy placówce uda się nawiązać współpracę z ciekawym autorytetem w dziedzinie ciał astralnych i jak szybko uda się skompletować niezbędny sprzęt.
Nowy nauczyciel będzie miał niezwykły przywilej wykreowania pracowni, a więc współdecydowania o jej wyposażeniu w środki dydaktyczne. Marzy nam się luneta, dzięki której młodzi ludzie będą mieli okazję oglądać planety i gwiazdy. Co jeszcze? Czekamy na kontakt od zainteresowanych osób, absolwentów fizyki, astronomii i kierunków pokrewnych – zaprasza dyrektor MDK Świdnica.
Pracownia astronomiczna to odwołanie do jednej z najbardziej charakterystycznych postaci dla Świdnicy, czyli Marii Cunitz, astronomki pochodzącej ze Świdnicy. Pomysłodawcą powstania Koła Młodych Astronomów jest Jan Górski, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Świdnicy.

Aplikacje na stanowisko prowadzącego pracownię można zgłaszać mailowo na bezpośredni adres placówki: mdkswidnica@poczta.onet.pl.

fot. bfg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *