Posypały się mandaty. Ukarano blisko 70 kierowców!

Blisko 70 mandatów zostało nałożonych na kierowców powiatu świdnickiego. 5 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przeprowadzali kontrolę mającą na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym . Skontrolowali oni kierowców pojazdów silnikowych, kierujących rowerami oraz pieszych.

policjadrogowa

– Niespełna połowę wszystkich ofiar wypadków drogowych w Polsce stanowią „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Z tego powodu na tę grupę użytkowników dróg Policja zwraca szczególną uwagę – przyznaje Oficer Prasowy KPP w Świdnicy podkom. Agata Oleśkiewicz.

Policjanci na kierujących pojazdami nałożyli 42 mandaty (1 mandat za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, 2 mandaty za nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych) , w 6-ciu przypadkach w stosunku do kierujących zastosowano pouczenia, co do 1 kierującego skierowano wniosek o ukaranie do Sądu.Wobec kierujących rowerami zastosowano 2 pouczenia, w tym 1 za jazdę wzdłuż przejścia dla pieszych.

Na pieszych funkcjonariusze „drogówki” nałożyli 26 mandatów i 8 pouczeń. Mandaty nałożono głównie za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz za przechodzenie w miejscach niedozwolonych.

źródło KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *