Posypały się mandaty

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w minioną niedzielę, 25 lutego świdniccy policjanci, dołączyli się do ogólnopolskich działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. 

– Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi – mówi sierż. Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy i dodaje: – Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego miały również charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość przekraczali musieli liczyć się z konsekwencjami.

W powiecie świdnickim policjanci podczas tych działań ujawnili, aż 35 wykroczeń związanych z przekroczeniem prędkości, a kierujący którzy popełnili te wykroczenia zostali ukarani mandatami.

Policyjne apele o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, o rozwagę, przestrzeganie przepisów i cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego z pewnością pomogły, bowiem podczas niedzielnych działań „Kaskadowy pomiar prędkości” nie odnotowano na  drogach powiatu świdnickiego żadnego wypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *