Posprzątali wokół Witoszówki (FOTO)

zalew

zalewKolejny raz wzięli sprawy w swoje ręce i z sukcesem sami posprzątali Świdnicę. Tym razem grupa ponad 30 osób zadbała o to, aby teren wokół zalewu Witoszówka lśnił czystością. I udało się! Kilkadziesiąt worków zostało zapełnionych śmieciami.

Kolejny raz wzięli sprawy w swoje ręce i z sukcesem sami posprzątali Świdnicę. Tym razem grupa ponad 30 osób zadbała o to, aby teren wokół zalewu Witoszówka lśnił czystością. I udało się! Kilkadziesiąt worków zostało zapełnionych śmieciami.

zalew

Akcja obywatelska odbyła się dzisiaj, 25 kwietnia. Punktualnie o godzinie 11.00 władze miasta, radni, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz mieszkańcy Świdnicy zebrali się przy pomostach i rozdzielili w różne zakątki zalewu. Najwięcej śmieci zebrano wokół skateparku, przy mostku za Alexem oraz na trawie. Miasto ze swej strony zapewniło worki, rękawice i grabie oraz zadbało o wywóz i utylizację zebranych śmieci.

{youtube}CtJVyXIrBbI{/youtube}

To już kolejna taka akcja w mieście. Przypomnijmy, w pierwszy dzień wiosny, 21 marca po raz pierwszy sprzątano tyły ulicy Wrocławskiej, 11 kwietnia uprzątnięto brzegi rzeki Bystrzycy, a 18 kwietnia teren wokół magnolii – świdnickiego pomnika przyrody.

Takie spotkania mają na celu integrację świdniczan oraz wspólne zadbanie o najbliższe otoczenie. To krok do upiększania miasta. Wszystkim wolontariuszom należą się duże brawa!

(BFG), fot. Maciej Garbiec i Krystian Werecki, video Mariusz Ordyniec

{fcomment}

{gallery}galerie/150425zalew{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *