Pościg za 25-latkiem

policjant1

 

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policją. 25-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia.

policjant1

8 sierpnia funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy pełniąc służbę na terenie gminy Jaworzyna Śląska zauważyli kierującego motorowerem marki Honda bez tylnego oświetlenia oraz bez tablicy rejestracyjnej pojazdu.

Policjanci nakazali kierującemu zatrzymanie pojazdu, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący zlekceważył polecenie policji i podjął ucieczkę przed patrolem, który rozpoczął pościg oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami pojazdu uprzywilejowanego – relacjonuje sierżant Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nie przerejestrował pojazdu w urzędowym terminie 30 dni oraz że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych.

Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed Sądem.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policja przypomina:

Od 1 czerwca tego roku obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów, cystern.

Jazda bez uprawnień – kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdu podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 15 lat.

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji – kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *