Zamknęli psy w mieszkaniu i wyjechali

Były głodne i wycieńczone, głośno szczekały i prosiły o pomoc. Na szczęście dzięki empatii wrażliwych świdniczan udało się je uratować. Mowa o psach, których właściciele wyjechali i zostawili je w domu.

psy01

Do zdarzenia doszło 26 lutego o godz. 19:35. Mieszkaniec jednej z kamienic z Rynku poinformował strażników, że od kilku dni w jednym z lokali mieszkalnych wyją psy. Przybyły na miejsce patrol ustalił, że mieszkanie było wynajmowane przez jakiś bliżej nieznanych ludzi, którzy opuścili lokal i pozostawili w nim dwa psy. Pozostawione bez opieki zwierzęta wyły i szczekały, były głodne i wycieńczone.

Dzięki współpracy z policją udało się dotrzeć do właściciela mieszkania, który nie zamieszkuje w naszym mieście. W wyniku podjętej przez niego współpracy udało się doprowadzić do odłowienia i przekazania psów pod opiekę weterynaryjną. Postępowanie przeciwko sprawcom będzie prowadzić Komenda Powiatowa Policji, bowiem czyn nosi znamiona przestępstwa określonego przepisami ustawy o ochronie zwierząt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *