Porcelana znowu groźna?

porcelana

porcelanaDwa miesiące temu na terenie byłej porcelany „Książ” pod gruzami zginęły dwie osoby. Wszystko przez źle prowadzoną rozbiórkę. Niestety ostatnio prace prowadzono tam nadal, co wzbudziło niepokój ludzi.
Dwa miesiące temu na terenie byłej porcelany „Książ” pod gruzami zginęły dwie osoby. Wszystko przez źle prowadzoną rozbiórkę. Niestety ostatnio prace prowadzono tam nadal, co wzbudziło niepokój ludzi.
porcelana
– To wszystko jest popękane – mówi właściciel jednej z firm, które wynajmują powierzchnie w biurowcu byłej porcelany. Przy użyciu ciężkiego sprzętu rozbierana jest hala, która przylega do tego obiektu. – Stropy są popękane. Na zewnątrz cały budynek jest pęknięty. Schody są popękane. Cały budynek trzęsie się w posadach – opisuje nasz rozmówca. Dodaje, że drgania były tak silne, że był moment, w którym po prostu uciekli z obiektu.

Gdy sprawą zainteresowały się media do akcji wkroczył Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Wałbrzychu. W efekcie w miniony piątek, prace czasowo zostały wstrzymane, a wykonawca rozbiórki – w porozumieniu z nadzorem – miał przedstawić bezpieczniejszą technologię jej prowadzenia.

Fot. MW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *