Popłyną pieniądze na rzekę

zarow-potok

zarow-potokDo tej pory 16 milionów złotych, a teraz kolejne 300 tysięcy pochłonie remont potoku Tarnawka w gminie Żarów. Jeszcze w tym roku mają ruszyć kolejne prace przy regulacji rzeki.

Do tej pory 16 milionów złotych, a teraz kolejne 300 tysięcy pochłonie remont potoku Tarnawka w gminie Żarów. Jeszcze w tym roku mają ruszyć kolejne prace przy regulacji rzeki.

zarow-potok

Choć przez ostatnie dwa lata odcinek na terenie Bukowa, Imbramowic i Dzikowa był gruntownie przebudowany, a i dziś potok utrzymany jest w bardzo dobrym stanie, nadal pozostają takie miejsca, które wymagają gruntownej konserwacji. Będzie to kolejny etap jednej z najważniejszych i wyczekiwanych inwestycji w gminie Żarów. Całe przedsięwzięcie zostanie sfinansowane z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego, który na to zadanie przeznaczył 300 tys. zł. Inwestycja prowadzona będzie pomiędzy miejscowościami Imbramowice i Mrowiny.

Prace będą polegały przede wszystkim na udrożnieniu koryta potoku, a ich celem będzie zapewnienie odpływu dla urządzeń melioracji wodnych szczegółowych – pisze Ewa Mańkowska, wicemarszałek województwa dolnośląskiego w korespondencji do burmistrza Żarowa Leszka Michalaka

Pozytywna decyzja o przyznaniu finansowego wsparcia na regulację Tarnawki jest w dużej mierze odpowiedzią na wspólny apel przedstawicieli żarowskiej spółki wodnej i burmistrza.

Mamy nadzieję, że inwestycja ta zostanie w tym roku całkowicie zrealizowana, bo jest to główny potok, który przechodzi praktycznie przez sam środek gminy Żarów – podkreśla Artur Bernatowicz, przewodniczący Miejsko-Gminnej Spółki Wodnej w Żarowie.

To nie jedyne prace melioracyjne, które w tym toku zostaną zrealizowane na terenie gminy. W planach żarowskiej spółki wodnej jest konserwacja rowów w Bukowie, Marcinowiczkach, Pyszczynie, Kalnie, Krukowie, Przyłęgowie i Mikoszowej. Zakres prac będzie uzależniony od pozyskanych środków finansowych.

Oprac. mm, foto: UM Żarów

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *