Ponad milion złotych na Sprzymierzeńców

Świdnica otrzyma dotację z budżetu Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego w wysokości 1 004 219,18 zł na dofinansowanie przebudowy ulicy Sprzymierzeńców na odcinku od ulicy Pionierów do ulicy Rycerskiej – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

sprzymierzencowfot. źródło Google Maps

Wniosek miasta znalazł się na trzeciej pozycji na liście projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w roku 2016 w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”.

Dokumentacja projektowa przewiduje przebudowę ulic oraz  skrzyżowania, w tym segregację ruchu pieszego i rowerowego, przebudowę chodników po obu stronach drogi,  budowę dwukierunkowej ścieżki rowerowej,  modernizację wraz z rozbudową oświetlenia ulicznego,  korektę geometrii skrzyżowania, przebudowę kanalizacji deszczowej, montaż barier, poręczy, azyli i kostki integracyjnej.

Przebudowę oświetlenia zaprojektowano na ul. Sprzymierzeńców od ul. Rycerskiej do ul Traugutta. Procedura przetargowa dotycząca wyboru wykonawcy tej inwestycji przeprowadzona zostanie do końca marca tego roku.

To kolejna z drogowych inwestycji, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa  pieszych i ruchu samochodowego. Mamy nadzieję, że tak jak poprzednie remonty dróg i ten spotka się z akceptacją mieszkańców. Tempo naszych realizacji nie maleje i jeszcze w tym roku przeprowadzona zostanie m. in. przebudowa ul. Komunardów i ul. Kopernika – mówi zastępca prezydenta Marek Suwalski.

1 thought on “Ponad milion złotych na Sprzymierzeńców

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *