Ponad 100 tysięcy gości!

Drugi raz z rzędu lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji kończy sezon z liczbą ponad 100 tysięcy gości. To bardzo dobry wynik, tym bardziej, że z powodu trwającego remontu obiekt był czynny krócej niż w latach ubiegłych.

Sezon 20016/ trwał od 22 października 2016 roku do 28 lutego 2017 roku, w sumie 136 dni. Ślizgawki organizowano przez 133 dni. W tym czasie lodowisko odwiedziło 100.904 osoby, średnio 758 dziennie! Największe oblężenie obiekt przeżywał w lutym – 31.484 gości. Drugim najlepszym miesiącem był grudzień – 24.484 osób.

 Bardzo cieszy nas niesłabnąca popularność lodowiska. W zakończonym sezonie doposażyliśmy obiekt o dodatkowe pingwinki – chodziki do nauki jazdy oraz kaski ochronne. Po tych zakupach mamy już osiem chodzików i 150 kasków, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność naszego obiektu – mówi Jerzy Żądło, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wcześniejsze niż w latach ubiegłych zakończenie sezonu na ślizgawki spowodowane jest trwającym remontem budynku lodowiska. W lipcu obiekt będzie areną turnieju hokeja na rolkach i zawodów w jeździe figurowej na wrotkach, rozgrywanych w ramach The World Games Wrocław 2017 – największej tegoroczne imprezy sportowej w Polsce. – Już widać pierwsze efekty prac. Cieszymy się, że dzięki remontowi nasze lodowisko stanie się jeszcze bardziej przyjazne dla gości. Nie tylko tych, którzy odwiedzą nas w trakcie The World Games, ale również tych, którzy już czekają na nowy sezon ślizgawek. Ten prawdopodobnie rozpoczniemy tradycyjnie w październiku – informuje dyrektor Żądło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *