Pomóż ptakom i owadom przetrwać zimę

Zima to trudny okres w życiu ptaków i owadów. Niejednokrotnie borykają się one z problemami na granicy życia i śmierci. Możemy pomóc im przetrwać ten trudny czas i sprawić, aby i one nie bały się zimy, pomóżmy im ją przetrwać i stworzyć bezpieczną przystań w ten trudny dla nich okres.

Akcja odbywa się w ramach rodzinnej olimpiady organizowanej w Szkole Podstawowej nr 2 w Świdnicy.

– Wszystkich, którym leży na sercu dobro „skrzydlatych” przyjaciół zachęcamy do wsparcia naszej akcji „Pomagamy ptakom i owadom przetrwać zimę” – mówi rodzina zgłoszona do wydarzenia. – W ramach naszej akcji chcielibyśmy zrobić jak najwięcej karmników dla ptaków oraz domków dla owadów, a następnie rozwiesić je na terenie miasta Świdnica.

Jak można pomóc?

Przede wszystkim organizatorzy akcji szukają starych, zapomnianych karmników/domków, którym będą mogli nadać drugie życie. ?

Potrzebne są też przybory, za pomocą których zbudują nowe karmniki/domki. Pomyślcie, może akurat zalegają Wam w garażu, czy piwnicy listewki, ścinki płyt osb, resztki farby, gwoździe, pędzle, itd.

I co najważniejsze pokarm dla ptaków.
Gotowe mieszanki nasion, ziarna konopi, słonecznika, płatki owsiane, jabłka, rodzynki.
Zimowe ptasie pyzy, czyli specjalne pojemniki wypełnione niesolonym tłuszczem wymieszanym z ziarnami słonecznika, konopi, lnu i rzepaku.
Słoninę dla sikorek.

Dary dla naszych skrzydlatych przyjaciół zbierane są do 15.12.2017, osoby zainteresowane proszone są o kontakt prywatny podany w wydarzeniu na Facebooku pod linkiem https://www.facebook.com/events/1558967820837464/

– Z góry serdecznie dziękujemy – dodają organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *