Pomóż dzieciom w nauce, podaruj komputer do nauki

Masz w domu sprawny, ale niepotrzebny komputer? Może miałbyś ochotę go ufundować? Dzieci z rodzin zastępczych powiatu świdnickiego czekają.

Wirtualne lekcje i zdalne odrabianie zadań domowych w okresie epidemii koronawirusa – to dla rodzin zastępczych ogromne utrudnienie. Szczególnie odczuwalne w tych domach, gdzie przebywa więcej niż dwoje dzieci. – Zdalne odrabianie lekcji w rodzinie, w której jest jeden komputer, a np. 9 dzieci to naprawdę „koszmar”. Zdarzają się też takie rodziny, które nie mają ani komputera ani nawet dostępu do Internetu – mówi Katarzyna Dudkiewicz, Kierownik Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. W wielu takich przypadkach obecna sytuacja jest dramatyczna. Oczywiście, z pomocą przychodzą tu szkoły i PCPR ale środki, którymi dysponuje jednostka nie są wystarczające. By zaspokoić potrzeby rodzin zastępczych z naszego powiatu, potrzebnych może być nawet 80 komputerów. – Dlatego zwracamy się z apelem do każdego, kto może pomóc. Być może u Państwa w domu jest w pełni sprawny, ale już niepotrzebny sprzęt albo może ktoś z Państwa chciałby taki komputer ufundować. Każda pomoc będzie tu cenna – zachęca do pomocy Katarzyna Dudkiewicz.

Chętnych do wsparcia prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy pod numerami 74/857-45-23 lub 74/857-45-47, które pomoże w kontakcie z potrzebującymi rodzinami zastępczymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *