Pomogą znaleźć pracę

Dokładnie 1,3 tys. osób bezrobotnych z powiatu kłodzkiego, głogowskiego, górowskiego i wrocławskiego może liczyć na dodatkowe wsparcie. W znalezieniu zatrudnienia pomoże im agencja pracy. W piątek, 5 sierpnia w Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Wałbrzychu podpisano umowę na tzw. outsourcing usług aktywizacyjnych między DWUP, Powiatowym Urzędem Pracy w Głogowie, a konsorcjum agencji zatrudnienia – WYG. Umowy z kolejnymi urzędami pracy będą podpisywane w nowym tygodniu.

urzad pracy 1

 

Wyłoniona w przetargu firma zajmie się pomocą bezrobotnym, którym najtrudniej jest znaleźć pracę. To osoby z tzw. II i III profilu pomocy – długotrwale bezrobotni, których najwięcej w statystykach i są osobami najbardziej oddalonymi od rynku pracy. Realizację zadania poprzedził pilotaż realizowany w latach 2013 – 2014, a także obecnie realizowane działania. – Przez niespełna dwa lata województwo dolnośląskie, jako jedno z trzech w Polsce, brało udział  w testowaniu tego rozwiązania. Przynosi ono efekty, ponieważ do tej pory pomocą objętych zostało blisko 2,5 tysiąca osób z powiatu kłodzkiego, lubańskiego, lubińskiego, jeleniogórskiego, wołowskiego, zgorzeleckiego i ząbkowickiego. Agencjom zatrudnienia zależy na znalezieniu kadry dla pracodawców, a nam zależy, by jak najwięcej osób bezrobotnych powróciło do aktywności. Dzięki dobrej współpracy publicznych i niepublicznych służb zatrudnienia wierzę, że znaczna grupa osób długotrwale bezrobotnych nie tylko wróci do aktywności, ale znajdzie też pracę – mówi Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy i dodaje. – Bazujemy na doświadczeniach wielu krajów, które pokazują, że podmioty niepubliczne skutecznie pomagają bezrobotnym. Mają doświadczenie, podchodzą do sprawy kompleksowo i jednocześnie w bardziej zindywidualizowany, a także elastyczny sposób pomagają osobom bezrobotnym. A przy okazji nie podlegają wielu rygorom administracyjnym.

Zgodnie z założeniami w minimum czterech miejscowościach, gdzie PUP-y mają swoją siedzibę zostaną utworzone punkty obsługi osób bezrobotnych. Tam osoby wyznaczone do udziału w projekcie mogą liczyć na pakiet działań aktywizacyjnych, które pomogą w podjęciu i utrzymaniu przez bezrobotnego odpowiedniej pracy lub działalności gospodarczej. Co ważne agencje zatrudnienia realizujące działania aktywizacyjne wynagradzane są za efekty swoich działań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *