Pomogą ofiarom przestępstw

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Celem corocznej ogólnopolskiej akcji jest udzielanie niezbędnych informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw. 

prokuratura

W dniu 22 lutego 2016r. w Polsce obchodzony jest wzorem lat minionych  Dzień Ofiar Przestępstw, który rozpocznie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw obchodzony do dnia 27 lutego 2016r.

Celem corocznej ogólnopolskiej akcji jest udzielanie niezbędnych informacji osobom pokrzywdzonym w zakresie przysługujących im uprawnień jako ofiarom przestępstw. Ponadto obchody mają przypominać o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w Polsce, wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawy ich położenia, a także służyć podnoszeniu poziomu wiedzy i uwrażliwianiu społeczeństwa oraz przedstawicieli organów i instytucji publicznych w tej kwestii.

W ramach obchodów prokuratorzy z prokuratur okręgu świdnickiego w dniach od 22 lutego do 26 lutego 2016r. udzielać będą zainteresowanym osobom informacji i pomocy prawnej we wskazanym zakresie, w siedzibach jednostek, w godzinach urzędowania, to jest:

w Prokuraturze Okręgowej w Świdnicy przy ul. 1go Maja 21,

w Prokuraturze Rejonowej w Bystrzycy Kłodzkiej przy ul. Sempołowskiej 4,

w Prokuraturze Rejonowej w Dzierżoniowie przy ul. Rolnej 1,

w Prokuraturze Rejonowej w Kłodzku przy ul. Bolesława Chrobrego 20,

w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy przy ul. Zamkowej 2,

w Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu przy Pl. Magistrackim 7,

w Prokuraturze Rejonowej w Ząbkowicach Śląskich przy ul. Niepodległości 2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *