Polska lepsza od Czechów na otwarcie stadionu (FOTO)

W meczu piłkarskim reprezentacji do lat 16 Polska pokonała Czechy 3:1. Rozegrane w czwartek, 20 września spotkanie było pierwszą imprezą odbywającą się na zmodernizowanym Stadionie Miejskim Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Oficjalne otwarcie obiektu i zawody lekkoatletyczne świdnickich szkół zaplanowano na piątek.

Młodzi Polacy zrewanżowali się Czechom za porażkę 0:2 na terenie rywala dwa dni wcześniej. Kibice, którzy szczelnie wypełnili trybuny stadionu długo nie mieli powodów do radości. Po nieco niemrawej pierwszej połowie Polacy przegrywali z Czechami 0:1. Bramkę zdobył w 33. minucie Filip Urica. Po zmianie stron Biało-Czerwoni wyraźnie podkręcili tempo, a ich falowe ataki szybko przekuły się na zdobycz bramkową. Do siatki Czechów kolejno trafiali: Mateusz Łęgowski, Patryk Kusztal i Marcel Żurek.

W składzie Polaków był mały świdnicki akcent w postaci pomocnika Legii Warszawa Radosława Cielemęckiego. Pochodzący z Wałbrzycha zawodnik przez kilkanaście miesięcy występował w Gryfie Świdnica.

Z trybun mecz obserwowało sporo młodzieży – zawodników świdnickich klubów piłkarskich. W loży VIP zasiedli między innymi: posłanki Sejmu RP Katarzyna Leszczyńska-Kołacz, Katarzyna Mrzygłocka, trójka prezydentów Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, Szymon Chojnowski i Marek Suwalski oraz cała plejada znakomitości świata futbolu, w tym wiceprezes PZPN Andrzej Padewski, byli reprezentanci Polski Michał Żewłakow i Grzegorz Rasiak.

Uroczyste otwarcie stadionu odbędzie się w piątek, 21 września o godzinie 11.00. Bezpośrednio po nim zaplanowano zawody lekkoatletyczne świdnickich szkół w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. O godzinie 18.00 odbędzie się natomiast otwarty trening biegowy. W sobotę, 22 września o godzinie 14.00 pierwszy mecz na nowym stadionie rozegra czwartoligowa Polonia-Stal Świdnica. Przeciwnikiem biało-zielonych będzie MKP Wołów. O godzinie 18.30 zaplanowano natomiast ceremonie dekoracji Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Na wszystkie te wydarzenia wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *