Polonia w drugiej lidze i z nowym-starym zarządem

Siatkarska Polonia Świdnica nie skorzystała z propozycji Polskiego Związku Piłki Siatkowej i nie zagra w przyszłym sezonie na parkietach I ligi. Zespół czekają duże zmiany kadrowe. Odszedł już trener, kilka zawodniczek przymierzanych jest do gry w innych klubach. Wybory nowych władz klubu zachowały status quo w zarządzie.

– Bardzo cieszę się z tego, co dokonaliśmy w zakończonym sezonie. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i na pewno gra w I lidze byłaby wspaniałym wydarzeniem. Na pewno jednak nie zdecydujemy się na ten krok bez zabezpieczenia odpowiednich środków – mówiła kilkanaście dni temu Grażyna Działowska, prezes siatkarskiej Polonii. Polonia miała czas na zgłoszenie akcesu do pierwszej ligi do 15 czerwca. Zarząd musiał jednak podjąć trudną decyzję. Gra na wyższym szczeblu wiązałaby się z koniecznością zabezpieczenia dużo wyższego budżetu, a pewnie także solidnego wzmocnienia składu, co też skutkowałoby dodatkowymi kosztami. Po serii rozmów uznano, że w tym momencie klub nie może podjąć tego wyzwania.

To duży zawód dla kibiców, ale biorąc pod uwagę aktualną sytuację finansowo-organizacyjną było to rozsądne rozwiązanie. Niestety, pociągnęło to za sobą zmiany na ławce trenerskiej i w składzie. Z prowadzenia zespołu zrezygnował trener Mateusz Dąbrowski. Dodatkowo bardzo dobra postawa zespołu w minionym sezonie sprawiła, że kilka świdniczanek znalazło się na celowniku innych drużyn. Alicja Krusiewicz już związała się z beniaminkiem II ligi Płomieniem Sosnowiec, Ewa Woźniak jest blisko przenosin do Szóstki Mielec. Jak wieść gminna niesie Polonię mogą też opuścić inne zawodniczki: Agnieszka Adamek, Sandra Mielczarek, Anna Maziakowska. Czy to koniec rozbioru drużyny, która miniony sezon zakończyła na świetnym trzecim miejscu w II lidze? Czas pokaże.

Tymczasem w minionym tygodniu doszło do wyboru nowych władz w  świdnickim klubie. W składzie nie doszło do zmian – prezesem klubu wciąż będzie Grażyna Działowska, wiceprezesem Grzegorz Woźniak, sekretarzem Robert Rutowicz, a w Komisji Rewizyjnej zasiądzie Zbigniew Wełna. Wojciecha Ząbka, który zrzekł się członkostwa w klubie, na stanowisku koordynatora ds. szkolenia młodzieży zastąpił Michał Tomiałowicz.

Aktualnie pozostaje czekać na deklarację dalszej gry w zespole pozostałych zawodniczek i wyznaczenie nowych celów na następny sezon w II lidze. Rozgrywki prawdopodobnie rozpoczną się pod koniec września lub na początku października.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *