Polonia szykuje się do jubileuszu (PROGRAM)

„Historia miasta historią klubu, historia klubu historią miasta.” Takie hasło przyświecać będzie tegorocznym obchodom 70-lecia MKS Polonii Świdnica – najstarszego po I KS Wrocław dolnośląskiemu klubowi.

 

„Historia miasta historią klubu, historia klubu historią miasta.” Takie hasło przyświecać będzie tegorocznym obchodom 70-lecia MKS Polonii Świdnica – najstarszego po I KS Wrocław dolnośląskiemu klubowi.

Polonia to dziś klub jednosekcyjny (akrobatyka sportowa), ale o swych polonijnych korzeniach pamięta się w samodzielnych sekcjach – bokserskiej (Boks Polonia), siatkówki (MKS) i piłki nożnej (Polonia-Stal).

Przygotowania do jubileuszu trwały kilka miesięcy. Efektem pracy kilkunastoosobowego komitetu organizacyjnego pod kierownictwem Daniela Perskiego będzie cała masa wydarzeń, których kulminacja przypadnie na 19 i 20 września. Mecze, turnieje, pokazy sportowe i artystyczne, gry i zabawy oraz sportowy korowód członków klubów to tylko część wydarzeń, których areną będą obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

W sobotę, 19 września w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury odbędzie się uroczysta gala z udziałem zaproszonych gości, byłych i obecnych zawodników, trenerów i działaczy Polonii. Na niedzielę zaplanowano wielki piknik, na który organizatorzy zapraszają wszystkich sympatyków klubu. – Liczymy, że dopisze pogoda, ale w razie niekorzystnych warunków zamiast na stadionie wielki piknik odbędzie się w hali lodowiska – mówi Grzegorz Walczak, jeden z organizatorów obchodów.

Atmosferę zbliżającego się święta Polonii będzie można poczuć już lada dzień. W Rynku stanie wystawa poświęcona 70-leciu klubu. Wydarzeniem będzie również obejmujący okres od 1995 do 2015 roku suplement do wydanej w 1995 roku kroniki „50 lat MKS Polonia Świdnica 1945-1995”.

Patronat nad obchodami 70-lecia Polonii objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

 

70 lat MKS Polonia Świdnica – program

Sobota, 19 września

 

9.00 – rozpoczęcie turnieju Tadeusza Ząbka w piłce siatkowej kobiet (hala sportowa przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 29, hala przy ul. Galla Anonima

14.00 – mecz III ligi piłki nożnej Polonia-Stal Świdnica – Górnik Wałbrzych

17.00 – gala sportowa (sala teatralna ŚOK – wstęp tylko za zaproszeniami)

 

Niedziela, 20 września

9.00 – turniej Tadeusza Ząbka w piłce siatkowej kobiet (hala sportowa przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 29, hala przy ul. Galla Anonima

11.30 – początek pikniku na obiektach OSiR

12.00 – korowód sportowy, przemarsz uczestników na płytę główną boiska

12.15 – oficjalne otwarcie

12.30 – rozpoczęcie turniejów piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki plażowej, tenisa ziemnego (boiska, korty)

12.30 – mecz III ligi piłki nożnej kobiet Polonia-Stal Świdnica – Grom Udanin

14.00 – występy artystyczne

15.00 – mecz sław piłkarskich Polonii (w przerwie pokaz akrobatyki sportowej, po meczu pokaz bokserski)

17.00 – koncert muzyki młodzieżowej (niespodzianka)

18.00 – koncert muzyki młodzieżowej (niespodzianka)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *