Polonia-Stal z nowym trenerem

morawski modified

morawski modifiedW związku z rozpoczęciem pracy we własnej Akademii Piłkarskiej Trzynastka Jarosław Lato pożegnał się ze stanowiskiem trenera trzecioligowej drużyny Polonii-Stali Świdnica. Kontrakt w piątek, 9 stycznia rozwiązano za porozumieniem stron. Od dzisiaj klub ma nowego szkoleniowca.

W związku z rozpoczęciem pracy we własnej Akademii Piłkarskiej Trzynastka Jarosław Lato pożegnał się ze stanowiskiem trenera trzecioligowej drużyny Polonii-Stali Świdnica. Kontrakt w piątek, 9 stycznia rozwiązano za porozumieniem stron. Od dzisiaj klub ma nowego szkoleniowca.

Powodem zakończenia współpracy jest rozpoczęcie przez Pana Jarosława Lato działalności gospodarczej w zakresie szkolenia sportowego, która koliduje z interesami i działalnością naszego klubu. Dziękując za wieloletnia współpracę, zaangażowanie i osiągnięte wyniki, życzymy sukcesów w realizacji podjętego przedsięwzięcia.” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Polonii-Stali Świdnica. morawski modified

Żegnamy się w pełnej zgodzie i bez żalu – podkreśla Lato. – Podjąłem taką decyzję i zdaję sobie sprawę, że obu rzeczy nie można ze sobą pogodzić. Nie mogę i nie potrafię robić czegoś na „pół gwizdka” – dodaje.

Po latach gry na boiskach ekstraklasy Jarosław Lato wrócił do Świdnicy w sezonie 2011/12. Początkowo był zawodnikiem, od października 2013 roku łączył grę z funkcją trenera. W sezonie 2014/15 skupił się tylko na pracy trenera. Polonię-Stal zostawia w niezłej sytuacji. Na półmetku rozgrywek w III lidze zespół plasują się na ósmej lokacie z bezpieczną przewagą nad zespołami walczącymi o utrzymanie.

Nazwisko nowego trenera Polonii-Stali ogłoszono dzisiaj.Do czerwca 2015 roku grającym szkoleniowcem biało-zielonych będzie Marcin Morawski. 34-letni gracz. do Świdnicy trafił w sierpniu 2013 roku i od samego początku stał się jednym z najjaśniejszych punktów zespołu. W tym sezonie regularnie asystował i strzelał bramki dla Polonii-Stali Świdnica (7 bramek). Oprócz bogatej kariery zawodniczej, nowy szkoleniowiec jest od 2010 roku trenerem II klasy.

Prezes Stachurski zapewnia, że nagła zmiana szkoleniowca nie będzie miała większego wpływu na wcześniej podjęte decyzje dotyczące wznowienia treningów i rywali w grach sparingowych.

Przygotowania do rundy wiosennej biało-zieloni rozpoczną w środę, 14 stycznia. W planach jest dziewięć gier kontrolnych.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *