Polonia-Stal przegrała z Lechią. Będą posiłki z… Cypru? (FOTO)

Po zwycięstwach z juniorami FC Wrocław Academy oraz czwartoligowymi Sokołem Wielka Lipa i Orłem Ząbkowice, piłkarze Polonii-Stali Świdnica ponieśli pierwszą porażkę w okresie przygotowawczym. W sobotę na stadionie w Świdnicy ulegli rywalowi z trzecioligowych boisk, Lechii Dzierżoniów 1:2 (0:0).


Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów 1:2 (0:1)
Bramki: Szczygieł oraz Maciejewski i Słonecki
Polonia-Stal: Stitou – Truszczyński, Marszałek, zawodnik testowany, Luber, Gładysz, Filipczak, zawodnik testowany, Jaros, Wargin, Tobiasz (B. Kot, Salamon, Ciuba, Sowa, Kukla, Borowy, Szczygieł, Jagieła, Tarnov, zawodnik testowany)

polonia1

Goście wygrali zasłużenie lepiej prezentując się zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. Lechia zdobyła wówczas jedną bramkę, w czym spora zasługa dobrze dysponowanego Amina Stitou w bramce Polonii-Stali. W drugiej części gra się wyrównała, ale to Lechia zdobyła kolejną bramkę. W końcówce ambicja świdniczan została nagrodzona honorowym trafieniem Kamila Szczygła. To 20-latek, wychowanek Polonii-Stali (syn byłego akrobaty Polonii Piotra), który ostatnie cztery lata spędził w Ruchu Chorzów (w rundzie jesiennej wystąpił sześć razy w trzecioligowych rezerwach Ruchu). Co ciekawe gracz ten był wcześniej na testach w Lechii. Podobnie rzecz się ma z innym testowanym zawodnikiem – Danielem Pawlakiem. On także przymierzany był do Lechii. To 24-letni środkowy obrońca z dość ciekawym CV. Jest wychowankiem Śląska Wrocław. Potem występował między innymi w MKS-ie Oława, Nielbie Wągrowiec, NFV Gelb-Weiss Goerlitz, Finishparkiecie Nowe Miasto Lubawskie, a ostatnio drugoligowym klubie cypryjskim Digenis Voroklinis. Gracz prezentuje się solidnie i ma niezłe warunki fizyczne, problemem jest jednak to, że przez ostatnie pół roku nigdzie nie trenował.
Mecz w zastępstwie przebywającego na szkoleniu w Benfice Lizbona Piotra Bolkowskiego poprowadził drugi trener Polonii-Stali Grzegorz Borowy. Skorzystał z usług 21 zawodników.
Za tydzień biało-zielonych czeka kolejny sprawdzian. W sobotę, 20 lutego zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław (prawdopodobnie godz. 12.00, boisko AZS AWF).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *