Polonez odtańczony (FOTO/VIDEO)

Kolejny, dwunasty raz Zespół Szkół Mechanicznych zorganizował wielkiego poloneza w świdnickim Rynku. To znak, że za sto dni matura.

polonez 2016 (72)

Dzisiaj, 12 stycznia jak zwykle w samo południe maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego zatańczyli przedmaturalny taniec, w którym uczestniczyli dyrektorzy szkół, wychowawcy i zaproszeni goście, na czele z przedstawicielami miasta i powiatu świdnickiego. Poloneza poprowadzili tak jak w ubiegłym roku prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.

Zobacz film autorstwa Mariusza Ordyńca

Impreza odbyła się pod kierunkiem Marii i Wojciecha Skiślewiczów, choreografów Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” przy wsparciu ze strony Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom z certyfikatem.

Warto dodać, że w tym samym czasie polonez był tańczony w powiatach partnerskich: kartuskim, łowickim i tatrzańskim.

Patronat honorowy nad imprezą objęli starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, a redakcja „Wiadomości Świdnickich” patronowała wydarzeniu.

Relacja i zdjęcia z tej imprezy również w poniedziałkowym, papierowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

tekst i foto Beata Figurna-Garbiec

1 thought on “Polonez odtańczony (FOTO/VIDEO)

  1. „Poloneza czas zacząć” – świetnie im to wyszło! 🙂 Początek wygląda zupełnie jak w końcowej scenie „Pana Tadeusza” w filmie A. Wajdy (1999). Jakby jeszcze zagrała ta muzyka skomponowana przez ś.p. Wojciecha Kilara to mielibyśmy chyba najwspanialszego poloneza w Polsce! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *