Półkolonie zakończone (FOTO)

W Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy zakończyły się półkolonie. Dzieci świetnie się na nich bawiły, rozwijały swoje pasje i kształtowały talenty. Wakacje w mieście nie były nudne!

Wraz z rozpoczęciem wakacji wystartowały półkolonie organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.

W lipcu organizatorzy półkolonii, czyli MDK, zaplanowali szereg wakacyjnych atrakcji. Wśród nich nie brakowało wyjazdów, wycieczek krajoznawczych, warsztatów tematycznych, spotkań z ciekawymi ludźmi, gier edukacyjnych i konkurencji rekreacyjno-sportowych.

Na łamach „Wiadomości Świdnickich” opisywaliśmy poprzednie turnusy, a teraz czas na ostatni – piąty, który rozpoczął się 23 lipca i trwał tydzień. – Dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach tematycznych, wycieczkach turystycznych, a także konkurencjach rekreacyjnych i sportowych. Pod koniec każdego z dnia oczekiwał ich obiad w Hotelu Sportowym – relacjonują organizatorzy.

W pierwszym dniu najmłodsi świdniczanie uczestniczyli w warsztatach szachowych, modelarskich i muzycznych. Doskonalili swoje zdolności, przy tym dobrze się bawiąc, pod czujnym okiem opiekunów Wojciecha Kowalczuka, Mateusza Grzelaka i Dariusza Jarosa.

We wtorek podopieczni pojechali do aquaparku we Wrocławiu, gdzie spędzili cały dzień bawiąc i pływając.

Zorganizowano też grę miejską. – W środę na terenie MDK odbył się dzień zabaw oraz gra „Zostań Odkrywcą Świdnicy”. Później uczestnicy odwiedzili wystawę „Świat Leona Wyczółkowskiego” znajdującą się w Muzeum Dawnego Kupiectwa – relacjonują opiekunowie i dodają: – W czwartek ze względu na wspaniałe warunki atmosferyczne pojechaliśmy zdobyć Góry Sowie. Wejście na sam szczyt był stromy i trudny, jednakże udało się nam zdobyć. Natomiast w piątek została przeprowadzona na OSIR-ze olimpiada sportowa. Na sam koniec wszyscy dostali dyplomy uczestnictwa w półkolonii oraz upominki. – Było niezmiernie miło was gościć, lecz niestety to co dobre zawsze się szybko kończy. Dziękujemy za spędzony czas z wami – dodają organizatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *