Policyjne kontrole

policja2

policja2W czwartek, 29 stycznia na drogach powiatu świdnickiego będzie można spotkać nie jeden patrol policji. Funkcjonariusze bowiem włączą się w wojewódzką akcję „pasy”.

W czwartek, 26 stycznia na drogach powiatu świdnickiego będzie można spotkać nie jeden patrol policji. Funkcjonariusze bowiem włączą się w wojewódzką akcję „pasy”.

policja2

Sprawdzone zostanie nie tylko to czy sami zapinamy pasy bezpieczeństwa, ale też to czy dbamy o to by tych używali również pasażerowie. Dodatkowo policjanci uwagę zwrócą na to czy dzieci są przewożone prawidłowo, czyli z użyciem fotelelika. Kwestię przewożenia dzieci w samochodzie reguluje Kodeks drogowy. Stanowi on, że w pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym, ewentualnie w innym urządzeniu, np. specjalnych siedziskach (te polecane są dla dzieci powyżej 25 kg). Przypomnijmy, że za brak pasów grozi nam 100 zł. mandatu i 2 punkty karne, a w przypadku pasażera, za którego odpowiadamy – 100 zł. I 4 punkty karne. Przewożąc nieprawidłowo dziecko możemy zapłacić 150 zł., a na nasze konto wpadnie 6 punktów.

Akcja odbędzie się na terenie całego województwa dolnośląskiego.

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *