Policjant raniony nożem przez 18-latka

policja1

policja135-letni gliwicki policjant trafił do szpitala po tym, jak młody mężczyzna ranił go nożem. Mimo utraty dużej ilości krwi, życiu funkcjonariusza nie zagraża niebezpieczeństwo. Doznał obrażeń przedramienia i barku – podał rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski.

35-letni gliwicki policjant trafił do szpitala po tym, jak młody mężczyzna ranił go nożem. Mimo utraty dużej ilości krwi, życiu funkcjonariusza nie zagraża niebezpieczeństwo. Doznał obrażeń przedramienia i barku – podał rzecznik gliwickiej policji Marek Słomski.policja1

W piątek wieczorem dwaj policjanci operacyjni nieoznakowanym samochodem wieźli zatrzymanego włamywacza. Na ul. Strzelców Bytomskich w dzielnicy Łabędy zatrzymali się, bo ruch zablokował młody mężczyzna – chodził wzdłuż i w poprzek drogi, wymachiwał rękami.

„Policjant wyszedł z auta, by podjąć interwencję. Kiedy przedstawił się i wylegitymował, sprawy potoczyły się bardzo gwałtownie. Młody mężczyzna wyciągnął nóż i zadał cios. Podbiegł też jego kompan, który dotychczas stał na chodniku” – powiedział komisarz Słomski. Interwencja drugiego policjanta i wezwanych na miejsce kolejnych funkcjonariuszy umożliwiła zatrzymanie obu sprawców. Ranny policjant trafił do szpitala, miał operację. Stracił dużo krwi, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. „Uratował życie instynktownie, uchylając się i odparowując cios ręką” – powiedział Słomski.

Zatrzymani to 18-latek, który użył noża i towarzyszący mu 28-latek. Obaj są mieszkańcami Zabrza i obaj byli pijani. Nie wiadomo jeszcze jakie usłyszą zarzuty. Za czynną napaść na policjanta może grozić do 10 lat więzienia, za próbę zabójstwa – nawet dożywocie.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *