Policjant po służbie złapał sprawcę

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy asp. sztab. Radosław Lewandowski udowodnił, że policjantem jest się zawsze, a nie tylko podczas służby. Dzięki funkcjonariuszowi sprawca zdarzenia drogowego został zatrzymany i ukarany.

Policjant w czasie wolnym, będąc w swoim mieszkaniu usłyszał głośny huk. Kiedy wyjrzał przez okno zauważył samochód osobowy wjeżdżający w przydrożną latarnię, którego kierowca w pośpiechu odjechał. Po chwili na miejscu kolizji pojawił się młody mężczyzna. Spod latarni zabrał tablicę rejestracyjną, która w wyniku zderzenia odpadła.

Kiedy funkcjonariusz zauważył mężczyznę niosącego tablicę rejestracyjną, nie zastanawiał się ani chwili i tak jak stał wybiegł z domu. Biegł za mężczyzną, który szybkim krokiem oddalał się z miejsca zdarzenia. Zanim powiadomił oficera dyżurnego sam zatrzymał 22-letniego mieszkańca Świdnicy – relacjonuje sierż. Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy. W rozmowie z 22-latkiem policjant ustalił, że sprawcą kolizji jest jego kolega, 31-letni mieszkaniec Świdnicy, który po zatrzymaniu 22-latka pojawił się na miejscu i przyznał do popełnionego wykroczenia.

Kiedy funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy przybyli na miejsce przejęli dalsze czynności i ukarali mandatem karnym sprawcę kolizji drogowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *