Policjant po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Świebodzicach, w czasie wolnym od służby, zatrzymał na terenie tego miasta sprawcę kradzieży pił spalinowych, a dzięki jego pomocy ujęty został także drugi ze współsprawców tego czynu. Mienie zostało odzyskane i wróciło na półki sklepowe. Za kradzież obu podejrzanym grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 4 listopada br. w Świebodzicach. Będący już pod godzinach służby policjant z tamtejszego komisariatu, był świadkiem kradzieży dwóch pił spalinowych z jednego z miejscowych marketów remontowo-budowlanych. Funkcjonariusz natychmiast ruszył w pogoń za uciekającymi ze sklepu mężczyznami, aby po chwili zatrzymać jednego z nich na terenie miasta. W międzyczasie powiadomił swoich będących w służbie kolegów o kierunku ucieczki drugiego ze współsprawców. Dzięki temu, świebodziccy policjanci zatrzymali także tego amatora cudzej własności. Jak się okazało, obaj mężczyźni są mieszkańcami Świebodzic. Mają 31 oraz 32 lata.

Dzięki reakcji funkcjonariusza mienie zostało odzyskane i wróciło na półki sklepowe, a zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Obaj usłyszeli już zarzuty, zostali przesłuchani i przyznali się do popełnienia opisanego czynu.

Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kradzież grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KPP S-ca)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *