Policja poszukuje świadków wypadku

policja1

policja1Bielawa. Policja poszukuje świadków wypadku, do jakiego doszło 9 stycznia na drodze Dzierżoniów – Bielawa.

Policja poszukuje świadków wypadku, do jakiego doszło 9 stycznia na drodze Dzierżoniów – Bielawa.policja1

Według ustaleń policji 36-letnia mieszkanka Ostroszowic, kierująca samochodem marki Ford Mondeo, wyjeżdżając ze stacji paliw Orlen doprowadziła do zderzenia z samochodem marki BMW, kierowanym przez 25-letniego mieszkańca Bielawy. W wyniku zderzenia kobieta doznała poważnych obrażeń i licznych złamań miednicy. Wciąż przebywa w szpitalu w Wałbrzychu, jest w śpiączce, jej stan jest bardzo ciężki, lekarze walczą o jej życie. Kierowca BMW odniósł jedynie powierzchowne obrażenia, nie wymagające leczenia szpitalnego. Do tej pory na policję zgłosili się jedynie świadkowie, którzy na miejscu wypadku byli już po fakcie.

– Chcemy dogłębnie wyjaśnić przebieg tego zdarzenia. Dlatego zależy nam na świadkach, którzy byli w tym miejscu na moment przed wypadkiem i w jego trakcie i mogą odpowiedzieć na pytania: ile samochodów wówczas jechało, w jaki sposób kobieta wyjeżdżała ze stacji, z jaką prędkością jechało BMW – mówi Jarosław Kolano z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KPP w Dzierżoniowie.

Samochody zostały zabezpieczone do dalszych badań. Policja powołała biegłego z zakresu mechaniki pojazdowej, by ocenić, czy pojazdy były sprawne i nie zawinił np. układ hamulcowy. Powołany zostanie także biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków, by ocenić prędkość, z jaką poruszały się oba auta, długość drogi hamowania itp. Pozwoli to odpowiedzieć na pytanie, kto przyczynił się do wypadku, a kto jest winny.

– Osoba, która spowodowała to zdarzenie, nie ustąpiła pierwszeństwa włączając się do ruchu. Jednak kierowca BMW mógł się przyczynić do wypadku przekraczając dozwoloną na tym odcinku prędkość, czyli 50 km/h – tłumaczy Jarosław Kolano.

Jeśli bowiem BMW jechało z nadmierną prędkością, wyjeżdzająca ze stacji paliw kobieta mogła ocenić, że zdąży wyjechać.

Policja czeka na świadków, którzy mogą znacząco pomóc w ocenie zdarzenia, ich zeznania posłużą jako materiał dowodowy w sprawie. Jeśli jednak ktoś chce przekazać informacje w sposób anonimowy, może to także uczynić dzwoniąc pod numer 997.

td-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *