Pokażą elektronikę z PRL-u

wystawa 10

wystawa 10Co to były za czasy! Stare radia, gramofony Bambino, magnetofony szpulowe i kasetowe, a także komputery typu Amiga, Commodore czy konsole do gier Pegasus. Po raz drugi w świdnickiej wieży ratuszowej pokazane zostaną zbiory trójki pasjonatów elektroniki z PRL-u.

Co to były za czasy! Stare radia, gramofony Bambino, magnetofony szpulowe i kasetowe, a także komputery typu Amiga, Commodore czy konsole do gier Pegasus. Po raz drugi w świdnickiej wieży ratuszowej pokazane zostaną zbiory trójki pasjonatów elektroniki z PRL-u.

wystawa 10

Uroczyste otwarcie drugiej odsłony wystawy „Elektronika PRL-u” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 18 stycznia o godzinie 12.00. 

Na I piętrze wieży ratuszowej zobaczymy polskie sprzęty grające.  – Będą magnetofony, gramofony, odbiorniki radiowe, zestawy głośnikowe spod znaku Unitra i wiele innych ciekawych urządzeń – mówią  Tomasz Krug i Paweł Szill, dwaj młodzi pasjonaci ze Świdnicy, którzy posiadają ponad 100 egzemplarzy starego sprzętu i wszystkie trzymają w domu. – Chętnie przyjmiemy kolejny polski stary sprzęt RTV, który komuś zalega w domu – dodają.

Ich kolega, Tomasz Marcinkowski zaprezentuje swoje zbiory na II piętrze wieży ratuszowej. Będą to dawne komputery typu Amiga, Commodore, konsole do gier Pegasus, Nintendo i wiele innych.

 – Będzie można zobaczyć i spróbować, jak się kiedyś grało np. na Commodore. Robimy taką wystawę, ponieważ chcemy pokazać, że nasze sprzęty naprawdę żyją. Poprzez kolekcjonowanie dajemy im drugie życie  – mówi Paweł Szill.

Wystawa potrwa do 25 stycznia i dostępna będzie w godzinach otwarcia wieży ratuszowej, tj. od 10.00 do 18.00 na I i II piętrze obiektu. Wstęp wolny.

(BFG), foto Wiktor Bąkiewicz

PRL Media rgb

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *