Pojedzie w Mistrzostwach Polski

Niedawno roku Świdnica wzbogaciła się o kierowcę wyścigowego – wywodzącego się ze Świdnicy, a mieszkającego na stałe we Francji – Stefana Romeckiego.  Oprócz niego w tym roku swoje starty w Mistrzostwach Polski Hour Race (dawniej WSMP Endurance) zapowiada inny świdniczanin – Damian Lempart.

lempart
20-letni kierowca wyścigowy w tym roku zdobył uprawnienia do sportu samochodowego i międzynarodową licencję wyścigową, która umożliwia mu start m.in. w tegorocznym sezonie Mistrzostw Polski Hour Race, w których weźmie udział za kierownicą BMW 318is w barwach zespołu „MMM Racing”.

 – Jestem niesamowicie podekscytowany możliwością i szansą, jaka przede mną istnieje. Będzie to mój debiut w zawodach rangi mistrzowskiej jako kierowca, do którego szykowałem się bardzo długo i intensywnie pod wieloma względami. Pomimo niewielkiego doświadczenia w stosunku do potencjalnych rywali, liczę na walkę o co najmniej podium w swojej klasie, jednak wszystko okaże się w praktyce, na torze. Niezmiernie chciałbym w tym momencie podziękować za bezcenne wsparcie Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich, oraz Fundacji im. Lesława A. Pagi, które doceniają nie tylko mój wkład w naukę jako student, ale również moją pasję, której poświęcam się tak bardzo, jak tylko jest to możliwe. Nie mogę również zapomnieć o Krzysztofie Czechaku, redaktorze naczelnym magazynu „RALLY AND RACE”, który wspiera mnie medialnie w świecie sportu samochodowego – mówi młody świdniczanin.

Damian rozpocznie rywalizacje w Mistrzostwach Polski już 5 maja na Torze Poznań. Uzyskanie licencji wyścigowej i najbliższy start Damiana czynią go drugim kierowcą wyścigowym w historii Świdnicy, zaraz po Stefanie Romeckim.

Zapraszamy do śledzenia przygotowań i startów Damiana na jego oficjalnej stronie na Facebooku:  https://www.facebook.com/lempartracing/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *