Pogonili Pogoń!

Za piłkarzami Polonii-Stal Świdnica drugi sparing przed nowym sezonem. W sobotę, 28 lipca formę podopiecznych Rafała Markowskiego sprawdził beniaminek klasy okręgowej – Pogoń Pieszyce. Świdniczanie nie mieli problemów ze zwycięstwem i rozbili rywala aż 6:1!

Polonia-Stal Świdnica – Pogoń Pieszyce 6:1 (3:1)

Polonia-Stal: B. Kot – Kozaczenko, Sowa, Białas, Madej, Florian, Ł. Kot, Ciuba, Salamon, Jagieła, Gerus, Roman, Filipczak, Szuba, Traczykowski, Baumgarten oraz 6 zawodników testowanych

Przed tygodniem biało-zieloni przegrali 1:4 ze szkółką FD Management złożoną przede wszystkim z młodych brazylijskich zawodników, ale trzeba przyznać, że tamten rywal był zdecydowanie bardziej wymagający od ekipy z Pieszyc.

W sobotę świdniczanie zdecydowanie zdominowali beniaminka klasy okręgowej. Wprawdzie to goście zdobyli pierwsi gola, ale potem do siatki trafiali już tylko świdniczanie. Jedną z bramek zdobył testowany w zespole czarnoskóry napastnik, a jedną Brazylijczyk Marcos Pauli Baumgarten.

Był to jeden z czterech testmeczów zaplanowanych przez trenera świdnickiego czwartoligowca. W odwodzie pozostają są jeszcze gry: 1.08 z Bielawianką Bielawa (Bielawa) oraz 4.08 ze Stalą Chocianów (Świdnica). Przypomnijmy, że rozgrywki w IV lidze rozpoczną się 11 i 12 sierpnia. Na inaugurację Polonia-Stal zagra z Piastem Nowa Ruda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *