Podzielili się opłatkiem

Jak co roku i tym razem, 18 grudnia odbyło się doroczne, świąteczne spotkanie wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek z zaproszonymi gośćmi. Jak zawsze towarzyszyło mu wiele życzliwości, serdeczności, przesłań i życzeń na nowy rok oraz śmiechu, tańca i śpiewu, dzięki świątecznej inscenizacji Zespołu Pieśni i Tańca z Bystrzycy Górnej.

gmina wigilia1

Spotkanie w urzędzie rozpoczęło się od wokalnego występu uczennic z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym, pod kierunkiem Lidii Bakalarczyk, które zaprezentowały się z kolędą „Cicho, cicho pastuszkowie”. Oczekiwanym momentem była inscenizacja Zespołu Pieśni i Tańca z Bystrzycy Górnej pod kierunkiem Sylwii Danisiewicz, który co roku uświetnia spotkanie u władz gminy. Tegoroczny spektakl nazwany „Gdzie turoń chodzi” rozbawił wszystkich do łez. Żyd usiłując sprzedać turonia wójt Teresie Mazurek po słowach: „Władza nie kupuje, póki nie wypróbuje”, zmusił wójt by ta dosiadła zwierza. „Gdzie turoń chodzi, zboże się dobrze rodzi” – wykrzykiwał Żyd. Teresa Mazurek ponadto musiała z zespołem zatańczyć, zaśpiewać i wydoić turonia. Tyle, że ze zamiast mleka poleciała wódka. „Czary” – śmiali się samorządowcy.

Po inscenizacji wszystkich przybyłych gości serdecznie powitał Janusz Waligóra, rzecznik prasowy urzędu gminy. Na zaproszenie odpowiedzieli duchowieństwo na czele z biskupem Ignacym Decem, posłowie: Ireneusz Zyska, Katarzyna Mrzygłocka i Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, senator Wiesław Kilian, szefowie samorządów, starosta i wicestarosta powiatu świdnickiego, prezydent Świdnicy i jej zastępca, burmistrzowie, dyrektorzy jednostek powiatowych, komendant KPP i PSP Świdnica, dzielnicowi gminni, przedstawiciele Nadleśnictwa Świdnica, prezesi, naczelnicy, dyrektorzy, kombatanci, sołtysi i wiele innych. Przed podzieleniem się opłatkiem i złożeniem życzeń głos zabrała Regina Adamska, przewodnicząca Rady Gminy Świdnica. Chciałam serdecznie podziękować za współpracę w minionym roku i życzyć wszystkim by w naszych domach i sercach zagościł spokój, by zacieśniały się więzi rodzinne. Życzę zdrowia, miłości i sukcesów zawodowych. Wójt gminy Teresa Mazurek w swoim przemówieniu skupiła się, jak sama podkreśliła, na magicznych słowach: dziękuję, przepraszam i proszę. Dziękuję za współpracę, za to, że jesteście, pomagacie oraz za to, że otaczacie nas opieką duchową. Za wsparcie dziękuję parlamentarzystom, rodzinie samorządowej, to ogromna radość, że mogę z Wami współpracować na co dzień. Przede wszystkim dziękuję również moim radnym, bo najważniejsi są mieszkańcy. Przepraszam za niedociągnięcia, pracujemy szybko i intensywnie i czasami o pewnych rzeczach się zapomina lub chciałoby się je zrobić lepiej. Proszę o dalszą współpracę i wzajemny szacunek. Spokojnych radosnych świąt, żebyśmy nie zatracili się w komercjalizacji tych świąt. Pamiętajmy, że liczy się więź Boga z człowiekiem. Spełnienia marzeń, dobrego spokojnego roku – powiedziała Teresa Mazurek, odczytując również życzenia wójt z Komorowa, które ją urzekły.

Przed podzieleniem się opłatkiem, został on poświęcony przez biskupa Ignacego Deca, który zaśpiewał specjalnie ułożony przez niego rymowany tekst i apelował o dobro i pokój na świecie. Na koniec odśpiewano kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Więcej zdjęć w poniedziałkowym wydaniu Wiadomości Świdnickich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *