Podróż w czasoprzestrzeni

W dniu 15 stycznia uczniowie klasy II b udali się w wirtualną podróż w czasie. Była to podróż w przeszłość. Dzieci już kilka dni wcześniej przygotowywały się do tej podróży.

Podróż w czasoprzestrzeni 1

Wyszukiwały w różnych źródłach informacje na temat tego, jak żyli ludzie w dawnych czasach, jakich używali przedmiotów i sprzętów, jak chodzili ubrani, jak wyglądały ich domy. Zgromadziły bardzo dużo ciekawostek i zdjęć. W te przygotowania bardzo aktywnie włączyli się także rodzice i dziadkowie uczniów, którzy wypożyczyli nam na kilka dni różne zapomniane, zakurzone, stojące w piwnicach i na strychach przedmioty. Dzięki temu mogliśmy przygotować na korytarzu szkolnym wystawę pt. „W dawnych czasach”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród innych uczniów, nauczycieli i rodziców odwiedzających szkołę.

Tę podróż w dawne czasy zapamiętamy na długo. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć wielu przedmiotów i sprzętów, których używali kiedyś w gospodarstwie domowym nasi dziadkowie i pradziadkowie. Wielkim zaskoczeniem było dla nas to, że kiedyś dzieci myły zęby popiołem, mamy wkładały pod pierzynę gorące cegły, a ludzie chodzili kąpać się do publicznych łaźni. Dziś nie są nam już obce takie słowa jak klepsydra, maselnica, tara.

Uczniowie klasy II b ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej w składzie: Tomasz Bizoń, Fabian Chmiel, Mateusz Czech, Mateusz Janiszewski, Klaudia Kutyba, Magdalena Maćkowiak, Wiktoria Maćkowiak, Fabian Maślańczyk, Hubert Mikołajczyk, Łukasz Mirek, Olivier Misiołek, Andrzej Mitranka, Maria Onik, Amelia Owsiak, Jan Pasternak, Daniel Pączek, Patrycja Pączek, Miłosz Piaseczny, Maksymilian Stankiewicz, Martyna Towarnicka, której opiekunem jest Anna Szubert.

Podróż w czasoprzestrzeni 2

Podróż w czasoprzestrzeni 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *