Podróż w czasie

Wysłuchali miejskich legend, dowiedzieli się, z czego dawniej słynęła Świdnica i zwiedzili świdnicki Rynek. W podróż w czasie wyruszyli podopieczni z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

18 i 19 września najmłodsze dzieci z pracowni plastycznej „Mansarda” z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy wyruszyły na zwiedzanie świdnickiego rynku. Przy pięknym barokowym portalu Muzeum Dawnego Kupiectwa czekała na małych plastyków Pani przewodnik Iwona Woźniak w stroju Kupcowej. Opowiedziała dzieciom o swoim ubiorze – pięknej, długiej, kolorowej sukni. O tym z czego słynęła Świdnica w dawnych czasach, czym handlowali kupcy, jak wyglądały ich domy. Uczestnicy spaceru wysłuchali kilku miejskich legend, do których wykonają ilustracje. Obejrzeli fasady świdnickich kamienic i ich dekoracje: złotego chłopka, koronę, kaczkę, statek, koguta, chustę św. Weroniki, słonia, Hermesa, bazyliszka. Pani przewodnik pokazała dzieciom posąg Bolka II Świdnickiego. Była to bardzo ciekawa lekcja historii dla uczestników zajęć z kół „Małe formy plastyczne” i „Małe formy dekoracyjne” (dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat).

Pani Iwona Woźniak jest prezesem Fundacji Promocji Kultury i Historii Polski MIESZKO, której celem jest promocja kultury w lokalnym wymiarze – wyjaśnia nauczyciel Joanna Waksmundzka i dodaje: – Spacer ze „świdnicką Kupcową” był formą realizacji jednego z punktów planu pracy wychowawczej MDK: „Poznawanie historii i kultury Świdnicy oraz najbliższego regionu”. Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc podczas spaceru!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *